De Oranje Leeuwinnen hebben vrijdagavond Cyprus gesloopt in de EK-kwalificatie. De vrouwen van Mike Pearson scoorden maarliefst 12 keer tegen het nietige Cyprus. Vivianne Miedema was de grote vrouw aan Nederlandse zijde met 6 goals en 2 assists.
Het betekende een gedeeld record voor de Leeuwinnen! Eerder won Oranje al eens met 12-0 van Israël.
Oranje staat nu bovenaan in de EK-kwalificatie, met 4 zeges en 2 gelijke spelen. IJsland staat op 12 punten, maar heeft nog wel een wedstrijd tegoed. Het land kan dus wel weer over Nederland heen, op 12 april neemt IJsland het op tegen Tsjechië.
Het volgende onderonsje met IJsland staat gepland op 6 september. Nederland won de 1e wedstrijd met 2-0.
Doelpuntenmakers
Miedema scoorde vrijdagavond dus 6 keer. De andere doelpunten kwamen van Jill Roord (hattrick), Linette Beerensteyn, Sherida Spitse en Esmee Brugts.
Spitse scoorde de mooiste goal van de avond: