Mathieu van der Poel genoot maandag, net als de rest van het Tour de France-peloton, van een welverdiende rustdag. Na twee weken koers zagen we de Nederlandse wereldkampioen nog nauwelijks vooraan. Hij heeft het niet súper naar zijn zin in de Tour.
Dat zegt Van der Poel in een interview bij Vive le Velo, de Belgische variant van De Avondetappe. In zijn wereldkampioenentrui had hij graag wat meer van zichzelf laten zien. Maar in de eerste twee weken was hij alleen belangrijk als lead-out van sprinter Jasper Philipsen, die twee etappes won. Ook zat Van der Poel een paar keer in een (kansloze) vluchtgroep. Niet echt zijn Tour dus.
'Het is jammer'
"Ik kan er zelf niet veel aan veranderen. Vooraf had ik al gezegd dat er weinig kansen zijn voor types zoals ik. Dan wordt het moeilijk. Te weinig kansen? Ieder zijn gedachtes, maar het is jammer", zegt hij tegen de Belgische televisie. "Als het zo blijft doorgaan, heeft het weinig zin voor types zoals ik om naar een grote ronde te komen. Het is wel zonde. Zoals zondag kun je niet veel anders doen dan binnen de tijd te finishen."
'Mentaal is het afzien'
Niet alleen de Tour, maar ook de rest van zijn planning deze zomer zorgen ervoor dat Van der Poel niet alles op alles zet voor een Tour in de spotlights. Hij wil graag olympisch kampioen worden in Parijs. Met dat idee voelt hij zich 'best wel goed', zo zegt hij zelf. Maar de huidige Tour helpt hem niet in zijn voorbereiding. "Ik heb zelf nog het geluk dat ik niet zo heel veel afzie, maar het tempo ligt zo hoog, het valt niet stil en de ritten zijn extreem lastig. Mentaal is het soms meer afzien dan fysiek."
Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard
Dat harde koersen is vooral 'de schuld' van Tadej Pogacar en in mindere mate van Jonas Vingegaard. De twee kemphanen tonen het beste wielrennen ooit, zoals Stef Clement het eerder al noemde. Ook Van der Poel is onder de indruk van de top twee van het klassement om de gele trui.
'Het is ongelofelijk'
"Ook voor mij is het moeilijk te begrijpen dat je zo hard met je fiets bergop kan rijden", zegt hij lachend. "Het zijn andere types, maar het is alsof ze elke dag harder rijden en beter herstellen. Het is ongelofelijk. Ik weet wat ik zondag heb moeten doen om op meer dan 40 minuten binnen te komen. Wij hebben ook niet stilgestaan."
Tour de France 2024
De Ronde van Frankrijk is zaterdag 29 juni begonnen in Italië met een rit van Florence naar Rimini. Bekijk op onze speciale pagina over de Tour de France al het laatste nieuws, het volledige rittenschema en de rituitslag en standen in de overige klassementen en de lijst met alle deelnemers. Check ook het overzicht met het te winnen prijzengeld.
)