Mathieu van der Poel was vrijdag op stoom: de renner heeft de leiding in de Ronde van België veroverd. De 4e tijd in de tijdrit rond destad Beveren was genoeg om de paarse trui over te nemen van landgenoot Fabio Jakobsen.
De ritzege werd uiteindelijk gepakt door de Noor Søren Waerenskjold. Hij legde het 15,2 kilometer lange parcours af in 17.09 minuten. Yves Lampaert werd 2e op 12 seconden. De Belg was bij het tussenpunt nog de snelste.
MvdP MVP in België
Daarbij was de Australiër Alex Edmondson ook net iets sneller dan Van der Poel. Na de tijdrit heeft hij in het algemeen klassement liefst 1 seconde voorsprong op Waerenskjold. Lampaert volgt op 10 seconden. Jakobsen, die voor de start de leiding in het algemeen klassement had, tuimelde uit de top (78e).
De ronde gaat zaterdag verder met de zogeheten koninginnenrit. Deze gaat van start en eindigt in Durbuy. Zondag is de afsluitende etappe.