Nederlandse wereldkampioene zorgt voor verbijstering: 'Dan ben je niet helemaal goed'

13:34, 10-03-2025 / Laatste Update: 13:44, 10-03-2025
Nederlandse wereldkampioene zorgt voor verbijstering: 'Dan ben je niet helemaal goed'
i

Verbazing over Kimberley Bos. © Getty Images

13:34, 10-03-2025 / Laatste Update: 13:44, 10-03-2025

Voor het eerst in de geschiedenis is een Nederlandse skeletonster wereldkampioen geworden. Kimberley Bos schreef afgelopen weekend sportgeschiedenis door in Lake Placid haar leidende positie op het WK met succes te verdedigen. Dit zorgt voor veel enthousiasme én fascinatie.

"Ik vond dit echt een heel leuk moment afgelopen weekend", introduceert Naomi Van As het onderwerp in de podcast die ze samen met ex-ploeggenote Ellen Hoog maakt voor Sportnieuws.nl. Daarop stelt ze haar co-host een vraag: “Heb jij het wel eens geprobeerd?”

"Wij hebben het samen een keer gedaan toch?", antwoordt Hoog. "Dat was bobsleeën", herinnert Van As zich. Hoog: "Oh ja, skeleton is ‘head first'. Dan ben je niet helemaal goed hoor, als je dat doet."

Beiden schieten in de lach van de stellige reactie van Hoog. Van As stemt in: "Nee, je spoort echt niet als je dat doet." "Je moet echt een beetje gek zijn voor die sport", concludeert Hoog. “0,0 angst hebben.”

Hoe begin je met skeleton?

Bos behoort al jaren tot de wereldtop en heeft een olympische medaille op zak. Maar hoe kom je er eigenlijk achter dat je talent hebt voor skeleton?

“Zit je dan op een slee en denk je: ‘Zo, dit is leuk?’”, vraagt Hoog zich af. “En dan ga je kijken wat er allemaal is in Nederland en kom je waarschijnlijk eerst bij bobsleeën uit, waarna je misschien voor skeleton kiest?”

Van As haakt in: “Maar hoe ontdek je nou dat je daar talent voor hebt? Laat ik het zo zeggen: ik vraag me dat echt af.” Hoog lacht: “We moeten Kimberley Bos gewoon een keer bellen.”

Bewondering voor Bos

Beide oud-hockeysters spreken hun bewondering uit voor Bos. “Wat een respect voor deze vrouw”, zegt Van As. “Skeleton is een ontzettend dure sport. In het verleden had ze vier banen tegelijk om het te bekostigen. Ze was fysiotherapeut, boekhouder, commercieel directeur én atlete. Anders kon ze deze sport gewoon niet beoefenen.”

Hoog benadrukt hoe kostbaar skeleton is: “Het is een sport waarbij je veel moet reizen en flink wat materiaal nodig hebt.” Van As vult aan: “En een medische staf en trainers.”

“Dat is echt een hoop geld”, concludeert Hoog. “Maar goed nieuws: ze heeft nu een sponsor, Reggeborgh. Die zijn natuurlijk ook actief in het schaatsen.” Dankzij die financiële steun kan Bos zich nu volledig focussen op de Olympische Spelen in Milaan volgend jaar.

Tijdnood

De Spelen naderen snel, maar er is één probleem: er gaan geruchten dat de skeletonbaan in Milaan niet op tijd klaar is. “De backup-baan is die in New York, waar Bos net haar wereldtitel heeft gewonnen,” zegt Van As. “Dat is toch raar?”

“Ja, van Milaan naar New York”, reageert Hoog. “Dan heb je echt helemaal niet het olympische gevoel”, vindt Van As. “Bos zei ook dat ze ondanks haar succes in New York heel erg hoopt dat de baan in Milaan op tijd af is.”

Beluister de podcast

Elke maandag nemen Ellen Hoog en Naomi van As in hun Sportnieuws.nl-podcast de gebeurtenissen van de afgelopen sportweek door. In deze aflevering bespreken ze niet alleen de historische prestatie van Kimberley Bos, maar ook het succesvolle EK indoor atletiek in Apeldoorn, het Nederlandse tennissucces bij Indian Wells en de vooruitblik op het WK schaatsen in Hamar. Beluister de nieuwste aflevering in je favoriete podcastapp of hieronder: