Oranje speelde vrijdagavond wel erg zwak in het 2e WK-groepsduel met Ecuador. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal kwam ondanks een zeer snelle voorsprong niet verder dan 1-1 en pakte daarbij, met op het einde maar 2 echt genoteerde schotpogingen, ook nog eens een negatief record.
De laatste keer dat een Europees land tot zo weinig pogingen kwam op een WK, was in 1966. Met die stat kwam OptaJohan vrijdag aanzetten. De 1-0 van Cody Gakpo was, samen met de 'kans' van Teun Koopmeiners, het enige wat Nederland voor het vijandelijke doel uitrichtte.
Zwak
Sterker nog: gastland Qatar, dat vrijdag van Senegal (1-3) verloor, had tegen hen meer schoten op doel dan Nederland tegen Ecuador!
2 - The Netherlands have attempted just two shots against Ecuador, the fewest recorded for a European nation in a single World Cup match since 1966. Dammed. pic.twitter.com/U6FetmhJAi
— OptaJohan (@OptaJohan) November 25, 2022
Pover Oranje
Ter vergelijking: Ecuador kwam in 15 pogingen tot 4 schoten óp doel, waarvan er dus 1 raak was van Enner Valencia. 'Werk aan de winkel', is hét credo van Nederland tijdens dit WK.