Het Nederlands elftal strandde maandagnacht na strafschoppen tegen Marokko, maar het WK voetbal gaat vrolijk verder. In de nacht van zondag op maandag wacht namelijk de clash tussen gastland Mexico en Canada. Er was oorspronkelijk sprake van een vervroeging van zes uur door noodweer, maar dat is volledig van de baan. Volg alle ontwikkelingen van het duel om een plek in de kwartfinale live vanaf 02.00 uur.
Eerste échte test voor Mexico
Vooral voor Mexico wordt dit de eerste échte test van het toernooi. Het gastland sloot de groepsfase weliswaar overtuigend af als groepswinnaar en incasseerde bovendien nog geen enkel tegendoelpunt, maar trof tot nu toe nog geen absolute toptegenstander. Mexico won in de groep van Zuid-Afrika (2-0), Zuid-Korea (1-0) en Tsjechië (3-0). In de zestiende finales werd ook Ecuador eenvoudig opzijgezet: 2-0.
Engeland daarentegen is al vaker serieus op de proef gesteld. De Engelsen begonnen met een spectaculaire 4-2 overwinning op Kroatië, maar speelden vervolgens gelijk tegen Ghana (0-0). Daarna volgden zeges op Panama (2-0) en Congo (2-1). Hoewel Engeland meerdere pittige wedstrijden kende, wist het telkens resultaat te halen. Mede dankzij een uitmuntende Harry Kane.
Terugkeer op bekende grond
De wedstrijd krijgt bovendien extra lading doordat Engeland terugkeert naar het Estadio Azteca in Mexico-Stad, een plek die onlosmakelijk verbonden is met één van de pijnlijkste momenten uit de Engelse voetbalgeschiedenis. Op het WK van 1986 verloor Engeland daar in de kwartfinale van Argentinië, mede door Diego Maradona’s beruchte ‘Hand van God’-goal.
Mexicaanse taferelen rondom hotel
Mexicaanse fans zorgden in aanloop naar de wedstrijd tegen Engeland opnieuw voor onrust bij het spelershotel van de tegenstander. Na vuurwerkacties voor het duel met Ecuador gingen supporters nu nog een stap verder. Op sociale media circuleren beelden van luid vuurwerk, livemuziek en zelfs een alarm dat midden in de nacht wordt ingezet om de nachtrust van de Engelsen te verstoren.
Check hier het speelschema, met programma en uitslagen.
Bekijk en beluister onze WK voetbalpodcast.
Wil je helemaal niets missen, download onze Sportnieuws.nl App.
)