Fans van René van der Gijp hoeven de oud-voetballer niet te missen op tv na de laatste uitzending voor de zomerstop op vrijdag. Hij komt namelijk met een nieuw voetbalprogramma, met drie goede vrienden.
Van der Gijp maakt met Wim Kieft, Rob Jansen en Michel van Egmond de wekelijkse podcast KieftJansenEgmondGijp. Binnenkort zijn de vier vrienden ook op televisie te zien. Talpa kondigt aan dat op 9 juni de eerste aflevering van het voetbalprogramma zal worden uitgezonden, op de zender Veronica.
23 mei 2025, 22:47
De slotuitzending van Vandaag Inside eindigde met een knallertje: Johan Derksen liep weer eens weg. Wilfred Genee stond op het punt om een van zijn carnavaleske nummers te zingen. Derksen heeft een gruwelijke hekel aan de inhakers en zelfpromotie van Genee en stond dus op. Al was het wel met een grote lach.
Het idee komt vanuit Talpa-baas John de Mol, vertelt zaakwaarnemer Rob Jansen in gesprek met de Story. “Hij belde mij en zei: ‘Ik vind dat jullie een bijzondere podcast maken. Hoe zouden jullie het vinden als ik jullie podcast als voetbaltalkshow op tv breng om te kijken of het aanslaat.”
“We hebben daar met John over gesproken en besloten het te gaan doen", aldus Jansen. Voor Van der Gijp betekent dat dat hij geen vakantie kan vieren tijdens de VI-stop. Het praatprogramma met Wilfred Genee en Johan Derksen wordt vanaf maandag vervangen door De Oranjezomer.
21 mei 2025, 17:25
René van der Gijp, Johan Derksen en Wilfred Genee zijn bezig aan hun laatste paar uitzendingen van Vandaag Inside voordat ze volgende week kunnen gaan genieten van hun zomerstop. Het markante trio zou eigenlijk vervangen worden door Hélène Hendriks, maar door een operatie neemt Johnny de Mol tijdelijk haar plek in. Van der Gijp ziet het somber in voor hem.
'Het bijt elkaar niet'
Van der Gijp besloot begin dit jaar nog om het rustiger aan te doen. Op woensdag is hij niet meer te zien in het programma. Maar nu gaat hij er dus toch nog wat naast doen. "Dit betekent niets voor Renés rol bij VI, het bijt elkaar niet. Hij staat bij Talpa onder contract, dus dat is geen probleem”, legt Jansen uit. “Voetbal en alles wat wij bespreken, verhalen, anekdotes en relativering past René beter dan politieke verslaggeving.”
Op maandag 9 juni om 22.30 is de eerste uitzending van de podcast op tv te zien. “De uitzending nemen we echter rond de lunch al op. Dat gaat vier weken achter elkaar gebeuren en als het aanslaat, kan het iets structureels worden.”
21 mei 2025, 07:23
Vandaag Inside zit in de laatste week voor de zomerstop. Vanaf maandag 26 mei neemt De Oranjezomer het stokje over van de welbekende heren op SBS 6. Hélène Hendriks is daar normaliter de presentatrice van, maar zij is afwezig wegens een operatie. Inmiddels is er een update over de gezondheid van de presentatrice.
Als dat het geval is zal de talkshow mogelijk wel moeten concurreren met VI, zo wordt besproken in de podcastaflevering van donderdag. "Het is na Vandaag Inside, maar niet op dezelfde zender", aldus Kieft. "Daar mogen jullie wel een beetje rekening mee houden. Het kan wel eens een hoop kijkers wegtrekken." "Misschien het einde he`", grapt Jansen. "Daar hoopten we al op."