Max Verstappen is tevreden met zijn tweede plek bij de Grand Prix van Canada. De Nederlander spreekt van 'het maximaal haalbare'. Mercedes-coureur George Russell ging er met de zege vandoor.
"We reden een aanvallende en een verdedigende race. Dat is gelukt en dit was voor ons het maximaal haalbare", zei de Red Bull-coureur in het flashinterview na de finish.
"In de eerste twee delen hadden we het moeilijk met de banden", zei Verstappen, die na de tweede bandenwissel wel goede rondetijden kon blijven rijden. "De snelheid was iets beter met minder brandstof in de auto. Dat was goed. We reden aanvallend qua strategie, maar we moesten ons ook verdedigen ten opzichte van de auto's achter ons."
Nog geen conclusies trekken
Verstappen liep zo in het WK in op McLaren-coureurs Oscar Piastri (vierde) en Lando Norris (uitgevallen), maar wilde daar nog geen conclusies uit trekken. "Het is nog een lang seizoen. We bekijken het race voor race en hopen weer een sterk weekend te hebben bij de Grand Prix van Oostenrijk." Die race staat op 29 juni op het programma. Naar verwachting zullen de tribunes helemaal vol zitten met Nederlanders.
Crash McLaren
Norris plaatste in de slotfase een aanval op Piastri, maar die gaf niet op. De Brit reed daarna op het rechte stuk in de slipstream tegen de wagen van zijn ploeggenoot aan, wat hem de race kostte en in ieder geval 10 WK punten kostte.
WK-stand
Verstappen liep met de 18 punten van de tweede plaats in op klassementsleider Oscar Piastri uit Australië, die als vierde eindigde. Die heeft 198 punten. Verstappen staat derde met 155 punten. Nummer 2 Lando Norris viel dus in de slotfase uit en blijft op 176 punten staan.
,fit(480:))