Max Verstappen reed zondag een teleurstellende race in Bahrein. De Red Bull-coureur kon het tempo van de koplopers niet volgen en moest genoegen nemen met een zesde plek. Verstappen beet na afloop op zijn tong, maar een incident na afloop lijkt er op te wijzen dat er achter de schermen van alles aan de hand is bij het team van de wereldkampioen.
Verstappen wist na zijn zevende plek in de kwalificatie dat het nagenoeg onmogelijk was om een goed resultaat neer te zetten. De Nederlander kende een frustrerende race in Bahrein, want bij zijn team ging alles mis wat er maar fout kon gaan en de viervoudig wereldkampioen voelde zich geen moment lekker in zijn auto. Verstappen toonde in de slotfase echter zijn klasse door toch nog naar de zesde plaats te rijden, maar dat was natuurlijk geen reden voor een feestje.
13 april 2025, 19:29
Voor Max Verstappen was de GP van Bahrein een enorme beproeving. De Nederlandse coureur kende een slechte kwalificatie en ook in de race ging het van kwaad tot erger. Verstappen klaagde meerdere keren dat hij totaal geen grip had en tot overmaat van ramp ging het bij de pitstops van Red Bull ook helemaal mis. Dat is normaal gesproken de specialiteit van het team.
Het laat zien hoe snel alles kan veranderen. Verstappen reed een jaar geleden nog onbedreigd naar de zege in Bahrein, maar kon zondag dus geen enkele vuist maken. Ook teamgenoot Yuki Tsunoda maakte met een negende plek weinig indruk. Verstappen gaf na de race dan ook een signaal af door te zeggen dat hij er even geen zin in had om met zijn team te bespreken wat er beter moet in de toekomst.
Woedende manager van Verstappen
Zijn manager Raymond Vermeulen zou daar een stuk minder moeite mee hebben gehad volgens Sky Sports-verslaggever Ted Kravitz: "Ik stond aan het einde van de race te wachten op een paar teambazen en de manager van Max kwam de Red Bull-garage binnen om Helmut Marko een uitbrander te geven."
13 april 2025, 19:56
Max Verstappen won vorige week in Japan zijn eerste race van het jaar, maar hij beleefde zondag een frustrerende GP in Bahrein. De Nederlander begon als zevende en eindigde als zesde. Verstappen liep flink wat schade op in de strijd om de wereldtitel en had het dus ook niet echt naar zijn zin gehad in de auto.
"Hij haalde woedend verhaal bij Marko, die het over zich heen liet komen", vervolgt Kravitz. "De manager stormde vervolgens woedend richting de achterkant van de garage terwijl hij zijn pasje afdeed. Het is duidelijk dat ze niet blij zijn."
Marko vindt het 'onacceptabel'
Marko sprak zelf de media toe na afloop van de race en draaide niet om de problemen heen: "Het is een hele moeilijke dag voor Red Bull, dat is duidelijk. We moeten zo snel mogelijk de auto verbeteren en ervoor zorgen dat de pitstops werken. De auto is niet de snelste en bij de pitstops gaat het fout. Dat is onacceptabel."
13 april 2025, 22:25
George Russell heeft na afloop van de Grand Prix van Bahrein zijn tweede plaats mogen behouden, ondanks een controversieel moment met het DRS-systeem. De Mercedes-coureur opende per ongeluk zijn DRS op een punt waar dat niet was toegestaan, maar ontliep na onderzoek een straf van de stewards. De wedstrijdleiding besloot bovendien om een coureur uit de resultaten te schrappen.
Christian Horner
Ook teambaas Christian Horner was luid en duidelijk na het debacle. "Deze race heeft enkele tekortkomingen aan het licht gebracht die we duidelijk snel moeten oplossen. We weten waar de problemen zitten, maar de oplossingen toepassen duurt wat langer", liet hij via het team weten.
De zesde plek van Verstappen vond Horner gezien hoe het weekend en de race verliepen "het beste waarop we konden hopen". "Niets viel onze kant op vanaf de start van de race. We hebben twee problemen dit weekend, iets met de remmen en met de balans. Als je die problemen hebt, slijten de banden ook sneller. Daarbovenop hadden we een verschrikkelijke dag met een probleem met het verkeerslicht in de pitstraat."