DELEN

Gastland Duitsland steelt de show op WK handbal met ongekende monsterzege

Redactie Sportnieuws.nl • 08:11, 29-11-2025 / Laatste Update: 09:34, 30-11-2025
Gastland Duitsland steelt de show op WK handbal met ongekende monsterzege
i

De Duitse handbalsters gaven een ware show weg op het WK tegen Uruguay. ©Getty Images

Redactie Sportnieuws.nl • 08:11, 29-11-2025 / Laatste Update: 09:34, 30-11-2025

Nederland organiseert samen met Duitsland het WK handbal en het zijn voorlopig de Duitse vrouwen die het beste voor de dag komen. Waar Nederland flitsend van start gang tegen Argentinië, liet Duitsland voor eigen publiek een ware show zien tegen Uruguay. Het WK heeft daardoor nu al een gouden randje.

Duitsland heeft op het WK handbal voor vrouwen met liefst 38-12 gewonnen van Uruguay. Dit is het grootste verschil in doelpunten dat tot nu toe op het eindtoernooi van dit jaar is genoteerd. De openingsfase van het WK handbal was er sowieso één met grote uitslagen. Frankrijk versloeg Tunesië met een verschil van 25 doelpunten: 43-18. Een dag eerder was er eenzelfde verschil tussen Zwitserland en Iran, met een eindstand van 34-9.

Geen genade

Duitsland, een van de twee gastlanden van het toernooi samen met Nederland, overtrof Frankrijk en Zwitserland en verpulverde Uruguay met een bizar verschil van 26 doelpunten. De Duitse dames maakten hun reputatie waar en gaven alles wat ze hadden, zonder genade voor de tegenstander. In het begin van de wedstrijd hield Duitsland een voorsprong van vijf doelpunten, maar daarna ontketenden ze een ware doelpuntenregen.

26 goals verschil

Bij rust stond het 15-7, een voorsprong van acht doelpunten. De echte storm begon echter na de pauze. Het gastland trapte het gaspedaal volledig in en scoorde bij bijna elke aanval. Uruguay, met slechts sporadische aanvallen, wist in de tweede helft nog maar vijf keer te scoren. Zelfs bij een voorsprong van 21 doelpunten nam Duitsland geen gas terug. De handbalsters bleven aan de lopende band scoren, ook in de laatste minuten, en bouwden de voorsprong uit naar een ongekend verschil van 26 doelpunten.

Duitsland - Servië

Duitsland is koploper in groep C met 4 punten en een doelsaldo van +33. Servië staat tweede, eveneens met 4 punten, maar met een doelsaldo van +13. De twee toplanden treffen elkaar in de laatste speelronde en zijn al zeker van een plek in de hoofdronde. IJsland en Uruguay, beide nog zonder punten, strijden om de derde plaats in groep C, die ook recht geeft op kwalificatie voor de volgende ronde.

Nederland zal hopen dat de resterende groepswedstrijden tegen Egypte en Oostenrijk in hetzelfde rijtje vallen als Duitsland tegen Uruguay. Een volgepakt Rotterdam Ahoy zal dan wat extra's te juichen hebben.

Bekijk hieronder Sportnieuws.nl WK handbal, met in deze aflevering boegbeeld Tess Wester in gesprek met de na het WK afzwaaiende Lois Abbingh.

Reageer en praat mee!

Log in of registreer om een reactie te plaatsen