PSV strijdt in Nijmegen met NEC om een plaats in de finale van de Eurojackpot KNVB Beker. Deze editie veranderde binnen no-time in een schitterend voetbalgevecht. Al vóór rust waren er vier treffers gevallen. In de tweede helft zorgde Basar Önal voor de voorsprong: 3-2. Volg alle ontwikkelingen hier live.
De duels tussen NEC en PSV leverden de laatste edities volop spektakel op. In Nijmegen eindigde het treffen ruim een jaar geleden in 3-3, terwijl PSV in september met 3-5 aan het langste eind trok. Ditmaal was het al binnen zes minuten raak. Balverlies op het middenveld kwam PSV duur te staan. NEC schakelde razendsnel om en bereikte Bryan Linssen. Matej Kovar voorkwam een tegentreffer in eerste instantie nog, maar moest zich bij de tweede poging gewonnen geven: 1-0.
Vooraf werd een doelpuntrijk duel verwacht en na ruim een kwartier was het al twee keer raak. Joey Veerman veroverde de bal en bediende Ivan Perisic, die een perfecte voorzet afleverde. Ismael Saibari dook op voor het doel en kopte de bal achter NEC-keeper Jasper Cillessen: 1-1. Vier minuten later was de comeback al compleet, want Dennis Man kreeg alle ruimte van de NEC-verdedigers. De Roemeen schoof de bal op randje zestien gemakkelijk in de verre hoek: 1-2.
Daarmee was het spektakel voor rust nog niet voorbij. Vlak voor de 2-2 kreeg Lebreton al een grote mogelijkheid, maar Kovar bracht redding. Even later moest de doelman alsnog capituleren, toen Dasa de bal schitterend binnen volleerde: 2-2. In de tweede helft riepen zowel de spelers als het publiek van NEC om een vermeende rode kaart voor Wanner. De Duitser trok Chery naar beneden op randje zestien, maar werd slechts bestraft met een gele kaart.
In de 61e minuut ging het dak er alsnog helemaal van af in De Goffert. Lebreton krulde de bal perfect het strafschopgebied in, waar Önal er met een subtiele aanraking nét genoeg tegenaan zat. De bal verdween in het doel en zette het stadion in vuur en vlam: 3-2.
Belang van KNVB Beker
De ploeg van Peter Bosz kende tot dusver een relatief eenvoudige weg naar de laatste vier met zeges op GVVV (0-3), FC Den Bosch (1-4) én sc Heerenveen (4-1), terwijl de Nijmegenaren moeizaam wonnen van Rijnsburgse Boys (2-3), AFC (1-3), De Treffers (1-2) en FC Volendam (1-0). Ditmaal wacht dus een échte bekerkraker tussen de nummer één en vier van de Eredivisie. NEC stond al vijfmaal in de bekerfinale, maar won er nooit één. PSV won 'm elf keer.
Bosz benadrukt het belang dat PSV hecht aan de KNVB Beker. "We hebben uitgesproken dat we de drie Nederlandse prijzen willen winnen. De eerste (Johan Cruijff Schaal, red.) hebben we aan het begin van het seizoen gewonnen, we zijn goed onderweg in de competitie en we zijn goed onderweg in de beker, maar we hebben nu wel een zware uitwedstrijd voor de boeg tegen een heel sterke tegenstander."
Lof voor NEC
Die tegenstander, NEC, kan bovendien rekenen op veel lof van de PSV-trainer. "Het is knap wat ze daar doen. Als je NEC voor het seizoen ergens zou inschalen dan zou dat zeker niet de vierde plek zijn. De laatste vier duels is het qua resultaten misschien minder, maar als je ziet wat voor energie die ploeg heeft, dan vind ik het heel knap."
🚨 Laatste nieuws en opmerkelijke zaken uit de Eredivisie.
⚽ Programma, uitslagen en stand in Eredivisie.
🎥 Sportnieuws.nl De Maaskantine, wekelijkse show met Robert Maaskant..
📱 Download onze Sportnieuws.nl App en stel jouw favoriete club in.
🔔 Volg ons via Google Discover, met direct jouw persoonlijke voorkeuren.
,fit(480:))