Na de World Cup in Heerenveen wacht komend weekend alweer de vierde wereldbeker van het seizoen in Hamar. Voor de Nederlandse topschaatsers een belangrijke World Cup, want in Noorwegen kunnen de laatste tickets voor TeamNL richting de Olympische Winterspelen veiliggesteld worden. Check hier het programma van 12 tot en met 14 december.
De missie is duidelijk voor alle Nederlanders die meedoen op het ijs in Hamar: er mogen geen fouten gemaakt worden en sommigen moeten zelfs nog presteren om voor de beste uitgangspositie te zorgen voor Nederland tijdens de Winterspelen in Milaan. In februari hoopt schaatsbond KNSB dat er bij zowel de mannen als de vrouwen negen schaatsers in de Italiaanse ijshal mogen strijden om de medailles. Daar is Hamar de laatste bestemming voor.
Aangepast programma
De vrouwen zijn zó dominant op alle afstanden, dat er voor hen nauwelijks meer iets op het spel staat. De tickets zijn zo goed als zeker binnen, waardoor het zou kunnen dat sommige vrouwen liever een aangepast programma rijden dan dat ze volle bak moeten. Femke Kok twijfelde er bijvoorbeeld na de World Cup-zege in Heerenveen over of ze allebei de 500 meters in Hamar gaat rijden of er maar eentje doet. De coaches gaan er de dagen voor de reis naar Noorwegen een knoop over doorhakken.
Alle ogen richting OKT
De mannen moeten nog wel aan de bak en kunnen zich op sommige afstanden weinig fouten veroorloven. Zo is op de 500 meter alleen Jenning de Boo zo sterk dat hij een tandje minder zou kunnen schaatsen. De andere landgenoten staan op de rand en moeten nog punten binnenharken. Het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) eind december is na de World Cup in Hamar het allerbelangrijkste toernooi van het jaar voor de Nederlanders. Daar worden de namen aan de beschikbare tickets gekoppeld.
Programma World Cup Hamar
Ook in Hamar ziet het programma er weer anders uit dan tijdens de World Cups in Salt Lake City, Calgary en Heerenveen. Zo keert de ploegenachtervolging weer terug in het schema en staat ook de mixed relay gepland. Daarnaast is er in de volgorde van de afstanden ook wat gehusseld. Zie hieronder het programma.
Vrijdag 12 december
13.40 uur: B-groep, met 500 meters en 1500 meters
18.15 uur: officiële opening, met A-groep
18.30 uur: 500 meter vrouwen (1)
18.58 uur: 500 meter mannen (1)
19.37 uur: 1500 meter vrouwen
20.17 uur: 1500 meter mannen
Zaterdag 13 december
08.40 uur: B-groep, met 1000 meters, 3000 meter (v) en 5000 meter (m)
14.00 uur: 1000 meter vrouwen
14.33 uur: 1000 meter mannen
15.16 uur: 3000 meter vrouwen
16.12 uur: 5000 meter mannen
Zondag 14 december
09.00 uur: B-groep, met ploegenachtervolgingen, 500 meters en mass starts
13.00 uur: ploegenachtervolging vrouwen
13.28 uur: ploegenachtervolging mannen
14.16 uur: 500 meter vrouwen (2)
14.44 uur: 500 meter mannen (2)
15.27 uur: mass start vrouwen
15.48 uur: mass start mannen
16.16 uur: mixed relay
)