De Servische tennisser Novak Djokovic zal ook dit jaar niet deelnemen aan de Masters in Cincinnati, zo hebben de organisatoren van het toernooi aangekondigd. Dat is een opvallende keuze met het oog op de US Open later deze maand.
Djokovic miste al het masterstoernooi in Canada en nu is dus ook bevestigd dat de toptennisser daarnaast niet te zien zal zijn bij het evenement in Cincinnati. Hij slaat daarmee beide masterstoernooien in dit gedeelte van het seizoen over. Het is voor het tweede jaar op rij dat Djokovic niet van de partij zal zijn in Cincinnati.
Djokovic is overigens niet de eerste grote naam die zich heeft afgemeld voor het toernooi in de Verenigde Staten. Jack Draper, de Britse nummer 5 van de wereld, kan door een blessure niet meedoen. Desondanks kunnen de fans zich alsnog verheugen op een hoop topspelers. Zo spelen Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hun eerste toernooi sinds Wimbledon. Daar stonden de twee rivalen tegen elkaar in de finale.
Opmerkelijke voorbereiding op US Open
De Cincinnati Open is niet alleen het zevende ATP 1000-toernooi van het seizoen, maar ook de laatste grote test op de Noord-Amerikaanse hardcourtbanen vóór de US Open. Zoals het er nu voor staat, lijkt Djokovic' enige voorbereiding op de US Open het gemengd dubbelspeltoernooi te zijn. Dat vindt voorafgaand aan het toernooi in New York plaats en daar zal Djokovic samenspelen met landgenote Olga Danilovic.
Ongewone benadering
Het is niet de eerste keer dit seizoen dat Djokovic een ongewone benadering kiest in zijn speelschema om zijn lichaam de juiste balans te geven tussen rust, herstel en training. Dit jaar tennist hij namelijk bijna niet tussen de Grand Slams door.
Laatste kans
Voorafgaand aan Wimbledon gaf Djokovic toe dat het grandslamtoernooi op gras zijn beste, en mogelijk laatste, kans was op een 25e grandslamtitel. Hij verloor echter in de halve finale van Jannik Sinner. Achteraf liet de Serviër, die in de partij gehinderd werd door een blessure, doorschemeren dat de kans op een nieuwe titel sterk is afgenomen.
Na Wimbledon besloot Djokovic om tijd te besteden aan rust. De Serviër verbleef in Montenegro, vervolgens in Kroatië, en de afgelopen dagen voornamelijk in Griekenland. Daarnaast is het nieuws naar buiten gekomen dat Djokovic, samen met een aantal andere bekende sportfiguren, eigenaar zal worden van de Franse club Le Mans, die uitkomt in de tweede divisie van het Franse voetbal.
Moeizaam seizoen
Djokovic staat momenteel zesde op de wereldranglijst, met een seizoenrecord van 26 overwinningen en 9 nederlagen, en slechts één enkelspeltitel. Die enige titel behaalde hij in mei tijdens de Geneva Open, waarmee hij zijn totaal op 100 carrièretitels in het enkelspel bracht.
)