DELEN

Toptennisser op Roland Garros kent turbulent leven: geboren in oorlog en verbroken relatie met model

12:51, 31-05-2025
Toptennisser op Roland Garros kent turbulent leven: geboren in oorlog en verbroken relatie met model
i

Damir Dzumhur. Getty Images

12:51, 31-05-2025

Toptennisser Damir Dzumhur heeft in een spectaculaire wedstrijd op Roland Garros verloren van Carlos Alcaraz. De 33-jarige Bosniër hield goed stand tegen de Spanjaard. Hij heeft een turbulent leven achter de rug.

Aan de uitslag te zien lijkt Alcaraz weinig moeite te hebben gehad met de nummer 66 van de wereld. De Spaanse topfavoriet won met 6-1 6-3 4-6 6-4. Maar met name na de tweede set liet Dzumhur zich van zijn beste kant zien. De twee toptennissers leverde prachtige rally's af, die helaas voor de Bosniër net wat vaker werden gewonnen door Alcaraz.

Geboren in oorlog

Dzumhur is geboren in oorlog. Hij zat nog in de buik toen het conflict in Joegoslavië uitbrak. Het verhaal gaat dat zijn moeder beschietingen moest ontwijken om veilig in het ziekenhuis van Sarajevo te komen en te bevallen. Ze moest langer in het ziekenhuis blijven dan verwacht vanwege de oorlog. Toen ze weer thuis was, bleek hetzelfde ziekenhuis in korte tijd vrijwel volledig verwoest te zijn.

"Waarschijnlijk komt een groot deel van mij - mijn vechtlust en de energie die ik op het veld toon - voort uit die tijd, want ik ben geboren op 20 mei, een maand en een paar weken nadat de oorlog in Bosnië-Herzegovina en Sarajevo begon. De oorlog begon op 6 april, en we moesten vier jaar leven onder bezetting in mijn land", vertelt de tennisser.

Bekende ex-vriendin

Dzumhur is de enige Bosnische tennisser in de top 100 en is een bekendheid in zijn land. Hij heeft een kind met realityster Barbara Segetin, die ooit meedeed aan Big Brother. Maar het koppel is al een tijdje niet meer samen.

Prachtig nieuws voor ABN AMRO Open: Publiekslieveling keert terug naar Rotterdam

30 mei 2025, 11:01

Hij veroverde Ahoy bij zijn eerste optreden, speelde het publiek plat en ging er met de titel vandoor. Carlos Alcaraz maakte direct duidelijk waarom hij zo geliefd is onder de tennisfans en nu komt hij terug. De organisatie van het ABN AMRO Open heeft bevestigd dat de 22-jarige Spanjaard volgend jaar opnieuw in Rotterdam te bewonderen is.

Alles over Roland Garros

Lees hier alles over het laatste nieuws op Roland Garros, check ook het speelschema en de uitslagen, verdiep je in het prijzengeld van vele miljoenen en lees alles over het leven van de deelnemende toptennissers en hun partners.