DELEN

Brian Priske erkent 'pijnlijke wissel' voor Feyenoord-speler in bekerduel met amateurs: 'Dat begrijp ik ook wel'

Aron Kattenpoel Oude Heerink • 00:49, 16-01-2025 / Laatste Update: 01:12, 16-01-2025
Brian Priske erkent 'pijnlijke wissel' voor Feyenoord-speler in bekerduel met amateurs: 'Dat begrijp ik ook wel'
i

Luka Ivanusec in actie voor Feyenoord. ©Pro Shots.

Aron Kattenpoel Oude Heerink • 00:49, 16-01-2025 / Laatste Update: 01:12, 16-01-2025

Feyenoord kende een zorgeloze avond op bezoek bij tweededivisionist Rijnsburgse Boys. Ondanks dat de wedstrijd crescendo verliep, moest trainer Brian Priske toch wéér dealen met kritiek. Ditmaal over de laat ingebrachte Luka Ivanusec. "Dat hoort ook bij profvoetbal, toch?", stelt Priske.

Priske is een groot liefhebber van het bekervoetbal, wat duidelijk werd toen hij met een brede glimlach het gemopper van het publiek van Rijnsburgse Boys op Givairo Read aanschouwde. De achttienjarige rechtsback smokkelde iets te veel meters bij een inworp. "Dat vind ik mooi, dat is natuurlijk alleen bij dit soort potjes", vertelt Priske aan onder meer Sportnieuws.nl.

Feyenoord-talent Givairo Read genoot van prachtige vuurwerkshow: 'En ik schrok een beetje'

16 januari 2025, 00:14

Feyenoord boekte een relatief simpele overwinning op Rijnsburgse Boys, door in de eerste tien minuten ijzersterk voor de dag te komen. Givairo Read had een belangrijk aandeel in de uiteindelijk 1-4 zege met een doelpunt en een prachtige assist. Hij genoot echter vooral van de vuurwerkshow voorafgaand aan de bekerkraker. "Ik ging ook gewoon een beetje rondkijken", zegt Read lachend.

Geïrriteerd bij tegengoal

Feyenoord begon voortvarend en stond al snel op een comfortabele 2-0 voorsprong. Santiago Giménez scoorde vlak voor rust zijn tweede doelpunt van de avond. Tot Priskes teleurstelling viel er vlak voor rust echter weer een onnodige tegentreffer. "Dat is niet alleen jammer, maar ook een beetje irritant”, doelde de coach op het balverlies bij een corner in het voordeel van Feyenoord. “Als je met 3-0 gaat rusten, is dat natuurlijk veel beter. Dat mag niet, maar wéér gebeurt het."

Het is een terugkerend fenomeen bij Feyenoord: te makkelijk doelpunten weggeven. Priske noemde het al eens 'spelen van Sinterklaas'. Tot zijn genoegen was zijn ploeg in ieder geval eindelijk eens wél effectief. "Het verschil met wedstrijden in de competitie is dat we die eerste kansen nu wel afmaken. Dat is in de Eredivisie zeker ons probleem."

Korte invalbeurt van Ivanusec

Na afloop ging het vooral over de extreem korte invalbeurt van Luka Ivanusec. Priske bracht hem pas in de 91e minuut in, terwijl er nog slechts vier minuten te spelen waren. "Ik wilde hem eerder brengen, maar toen kwamen er blessures. Ik ben in ieder geval heel tevreden over Luka (Ivanusec, red.), maar ik maakte nu een andere keuze. Dat hoort ook bij profvoetbal, toch?"

Priske erkent de lastige situatie voor de Kroatische aanvaller. "Ik begrijp ook wel dat het voor hem pijnlijk is dat hij niet speelt en dat hij dan zo laat in de wedstrijd nog in moet vallen, maar ik doe wat ik denk dat nodig is voor de wedstrijd. Ik heb ook met hem gesproken voor de wedstrijd om een verklaring te geven. Ik begrijp de vragen, maar ik probeer ook mijn best te doen om iedereen zo goed mogelijk te behandelen", besluit Priske in perfect Nederlands.