Anass Salah-Eddine was in de gewonnen Europa League-wedstrijd tussen FC Twente en Besiktas dé man om op te letten. De linkervleugelverdediger is één van de namen op het lijstje van PSV, maar na donderdagavond lijkt dat een stuk ingewikkelder te worden voor de Eindhovenaren. "Zeg nooit dat het niet gaat gebeuren", zegt Salah-Eddine tegen Sportnieuws.nl.
Salah-Eddine kreeg vorig seizoen de kans bij Ajax, maar dat werd geen succes. FC Twente wist daar wel raad mee en hapte toe. Dit jaar speelt hij de sterren van de hemel. "Twente is een prachtige club. Ik ben een eerlijke jongen, misschien een beetje brutaal, maar dat waarderen de mensen wel. Ik geniet hier", vertelt de verdediger, die mysterieus was over zijn toekomst. "PSV is ook een mooie club."
Glazenbol van Salah-Eddine
De zege op Besiktas was er één om van te dromen, maar het doelpunt van Daan Rots zag Salah-Eddine vóór de wedstrijd al aankomen. "Ik heb een glazenbol", zegt de 23-jarige linksback met een grote grijns op zijn gezicht. Zijn dat Wout Weghorst-taferelen? "Nee, nee, nee zo ben ik helemaal niet. Ik zei alleen vooraf al tegen Daan dat ik een assist op hem zou geven, prachtig dat dat zo uitkwam."
Brutaliteit spat er vanaf
Dat de geboren Amsterdammer een tikkeltje brutaal is, blijkt wel uit het feit hoe hij de kansen van FC Twente in de Europa League inschat. "Natuurlijk is dat lastig om in te schatten, maar waarom niet de finale?", vraagt Salah-Eddine zich hardop af. "In de uitwedstrijden tegen Manchester United, Nice en thuis tegen Fenerbahce lieten we een hoog niveau zien en dat zijn allemaal Europese topploegen. Die hadden we allemaal moeten winnen."
In de tussenronde wacht voor de Tukkers een tweeluik met Anderlecht of Bodo/Glimt. Salah-Eddine had liever een Europese grootmacht gehad. "Dat zijn mooie potjes, maar ik had toch liever een club als Tottenham Hotspur of Manchester United gehad. Dan kun je jezelf nog meer laten zien. Dat zijn de potjes waar je het voor doet, maar tegen Anderlecht of Bodo/Glimt moeten we ook winnen. Op naar de finale", zegt Salah-Eddine met een knipoog.
Toekomst bij FC Twente
Salah-Eddine maakt zich met FC Twente op voor de tussenronde van de Europa League, maar PSV hengelt ook naar zijn diensten. Dan zal hij zich ineens moeten klaarmaken voor het allerhoogste niveau: de Champions League. "Natuurlijk heeft iedereen ambities en wil iedereen een volgende stap maken. Ik ben goed op weg en moet dit doortrekken."
"Een transfer naar PSV? Mensen spraken me er wel op aan en ik kreeg veel berichtjes, maar ik was er niet mee bezig. Ik ben gewoon heel blij met FC Twente, maar ik zal nooit zeggen dat het niet gaat gebeuren. Als er een mooie stap komt, dan zeg je geen nee. Ik kan er nu in ieder geval niet veel over zeggen, dat is mooi werk voor mijn zaakwaarnemer", besluit Salah-Eddine.
Alles over Europa League
Check hier het laatste nieuws over de Europa League, bekijk ook het aankomende programma en de eerdere uitslagen envia onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.
)