De dag van de bekerfinale hoort een groot feestje te zijn voor alle supporters. Helaas is er een smetje op de dag gekomen voor enkele AZ-supporters, en dat heeft niets met de wedstrijd zelf te maken...
Maandagmiddag zijn in de Wijkertunnel bij Velsen twee bussen met AZ-supporters op elkaar gebotst. Daarbij raakten vijf personen gewond, zo meldt de politie op maandagmiddag.
Een rijstrook van de A9 werd door dit incident gesloten. "We reden achter de gebotste bus en onze buschauffeur Hannie kon net op tijd uitwijken toen die bus voor ons achteruit rolde", zo vertelt een supporter aan NH.
21 april 2025, 11:47
In Alkmaar en Deventer draait het dit paasweekend maar om één ding: de finale van de TOTO KNVB Beker. AZ en Go Ahead Eagles strijden in De Kuip in Rotterdam om de felbegeerde dennenappel, maar er staat nog veel meer op het spel. Lees hieronder hoe je live naar de bekerfinale kunt kijken.
"Het zag er wel serieus uit maar het lijkt erop dat het meevalt. Alle buschauffeurs stapten uit om te kijken of het goed was gegaan. We hebben nog een paar minuten stilgestaan en zijn nu onderweg naar Rotterdam. We hopen dat de rest ook snel die kant op kan".
Ambulances
Voor de overige inzittenden is alternatief vervoer geregeld. De melding kwam rond 14.30 uur binnen bij de meldkamer. Drie ambulances zijn ter plaatse gestuurd om hulp te bieden. Een woordvoerder van de politie laat weten dat de vijf gewonden klachten aan hun rug, nek en gezicht hebben.
Speciale wedstrijd
Voor beide ploegen is de finale een bijzondere gelegenheid. AZ krijgt de mogelijkheid om voor het eerst sinds 2013 weer een prijs te winnen. Destijds behaalden de Alkmaarders hun vierde bekerwinst door PSV met 2-1 te verslaan. Een opvallend detail: bij PSV was toen Mark van Bommel de aanvoerder, terwijl dit keer zijn zoon namens AZ in de finale speelt.
21 april 2025, 12:47
Wie na de finale van de KNVB Beker tussen AZ en Go Ahead Eagles naar de prijsuitreiking kijkt, zal ongetwijfeld iets opvallends zien. De spelers en staf van beide finalisten ontvangen namelijk badjassen. De winnaars krijgen een groene en de verliezers een witte. Het is al jarenlang een traditie na de bekerfinale, maar wat is eigenlijk het verhaal daarachter?
Go Ahead staat voor de tweede keer in de finale van het bekertoernooi en maakt nu kans om voor het eerst de felbegeerde dennenappel te winnen. De club uit Deventer verloor haar enige eerdere finale in 1965 van Feyenoord. De laatste hoofdprijs op het hoogste niveau dateert van 1933, toen Go Ahead voor de vierde, en tot nu toe laatste, keer landskampioen werd. Dat was nog in de periode vóór het betaald voetbal zijn intrede deed.
De aftrap van de bekerfinale is op maandaggavond om 18:00.