DELEN

Deze Nederlandse topvoetballers spelen op het WK voor clubs

06:07, 15-06-2025 / Laatste Update: 12:02, 15-06-2025
Deze Nederlandse topvoetballers spelen op het WK voor clubs
i

Javairô Dilrosun. Getty Images

06:07, 15-06-2025 / Laatste Update: 12:02, 15-06-2025

Het WK voetbal voor clubteams is begonnen. In de Verenigde Staten wordt de eerste editie van het vernieuwde toernooi gehouden. Liefst 32 teams vanuit de hele wereld komen in actie. Hoewel er geen Nederlandse teams meedoen, zijn er wel Nederlandse spelers te bewonderen.

Het WK voor clubs is afgelopen zaterdagnacht begonnen met een wedstrijd tussen Inter Miami en het Egyptische Al Ahly. De Europese topclubs nemen het in dit toernooi op tegenover topclubs uit Zuid-Amerika, Noord-Amerika, Afrika, Azië en Oceanië. Het toernooi wordt gehouden van zaterdag 14 juni (lokale tijd) tot en met 13 juli.

Tijjani Reijnders

Waar de meeste topvoetballers van hun zomervakantie en verdiende rust gebruikmaken, moeten er verschillende teams nog strijden om de wereldtitel. Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn Nederlandse international die onderdeel zijn van het toernooi. Reijnders zorgde speciaal voor een versnelde transfer vanuit AC Milan om aan het WK mee te kunnen doen.

De Champions Leaguefinalisten Denzel Dumfries en Stefan de Vrij reizen met Inter ook af naar de Verenigde Staten. Maar er doen ook minder bekende Nederlanders mee aan het prestigieuze toernooi. Zo spelen Mohamed Rayhi en Bart Meijers voor het Marokkaanse Wydad AC.

'Onbekende' Nederlanders

Rayhi is geboren in Eindhoven en speelde in het verleden voor NEC en Sparta Rotterdam, terwijl Meijers zijn eerste stappen in het profvoetbal zette bij NAC Breda. Zij spelen met hun club mooie affiches tegen onder meer Manchester City en Juventus. Bij Juventus hoopt Oranje-international Teun Koopmeiners minuten te maken.

Er doen ook een aantal spelers mee die wel in Nederland geboren zijn, maar voor een ander land uitkomen. Nordin Ambrabat (Wydad AC) en Oussama Idrissi (Pachuca) spelen voor Marokko. Auckland City-spelers Michael den Heijer en Jordan Vale hebben een Nederlandse achtergrond, maar spelen voor Nieuw-Zeeland.

Nederlanders op WK voor clubs

Naam

Club

Tijjani Reijnders

Manchester City

Nathan Aké

Manchester City

Javairô Dilrosun

Los Angeles FC

Mohamed Rayhi

Wydad AC

Bart Meijers

Wydad AC

Teun Koopmeiners

Juventus

Denzel Dumfries

Inter

Stefan de Vrij

Inter

Nordin Ambrabat (uitkomend voor Marokko)

Wydad AC

Oussama Idrissi (uitkomend voor Marokko)

CF Pachuca

Michael den Heijer (uitkomend voor Nieuw-Zeeland)

Auckland City

Jordan Vale (uitkomend voor Nieuw-Zeeland)

Auckland City

Dean Huijsen (uitkomend voor Spanje)

Real Madrid

Waar is het WK voor clubs te zien?

Alle wedstrijden van het WK voor Clubs is in Nederland te volgen via streamingsplatform DAZN.