De eerste ronde van de KNVB Beker is standaard garantie voor spektakel. Ook dit jaar sneuvelden er al snel veel betaald voetbalclubs. Stuntploeg Hercules stond deze keer aan de verkeerde kant van de streep. Bekijk hier de uitslagen van de eerste ronde van de KNVB Beker.
De clubs die dit seizoen Europees actief waren of zijn, mogen de eerste ronde overslaan. Dat zijn landskampioen PSV, bekerwinnaar Feyenoord, Ajax, AZ, FC Twente en ook Go Ahead Eagles. De Deventenaren werden in de voorrondes van de Conference League uitgeschakeld begin augustus. NEC - PEC is de enige wedstrijd tussen twee Eredivisie-ploegen in de eerste ronde. Op de eerste speelavond ontsnapten Eredivisie-clubs als Heerenveen en Fortuna Sittard.
Stuntje Noordwijk
De wedstrijden in de eerste ronde worden gespeeld op 29, 30 en 31 oktober. Op de eerste dag zorgde Noordwijk als enige amateurclubs echt voor een sensatie. De club stond in de 85ste minuut nog 0-1 achter tegen FC Dordrecht, maar draaide het in no-time om. Voordat de negentigste minuut bereikt was, stond het 2-1. Dat was na een hachelijke slotfase ook de eindstand en schakelden de amateurs dus KKD-club Dordrecht uit.
Dramatische dag Vitesse
De tweede avond zorgde ook voor spektakel. Zo werd Almere City uitgeschakeld door Quick Boys na een 3-0-nederlaag. Voor Vitesse was het helemaal een dramatische dag. Nadat de beoogde nieuwe eigenaar Guus Franke zich terugtrok, verloor de club ook nog uit bij RKC Waalwijk. Willem II kwam op een 2-0 achterstand tegen Genemuiden, maar maakte diep in de blessuretijd nog gelijk. Na verlenging kwamen de Tilburgers met de schrik vrij (2-3).
Nog één amateurstunt
Op de laatste dag van de eerste ronde viel er nog een verrassing te noteren. FC Emmen vloog uit het bekertoernooi door een kleine nederlaag bij Koninklijke HFC. Helmond Sport lijkt wel vervloekt en zet met de 3-0 nederlaag bij Telstar een dramatische bekerreeks voort. Voor stuntploeg Hercules viel het doek dit jaar al in de eerste ronde. De 'slachters van Ajax' van vorig jaar gingen nu tegen een andere club in het rood-wit wél ten onder.
Uitslagen KNVB Beker
Donderdag 31 oktober
- USV Hercules - Sparta Rotterdam 1-6*
- DOVO - FC Volendam 1-5
- Koninklijke HFC - FC Emmen 1-0
- KVV Quick 20 - ASWH 0-2
- Spakenburg - Katwijk 2-4*
- Telstar - Helmond Sport 3-0
- FC Lisse - FC Utrecht 1-2
*na verlenging
Woensdag 30 oktober
- Barendrecht - NAC 2-1
- AFC - Blauw Geel '38 3-1*
- Eemdijk - OJC Rosmalen 2-1
- Genemuiden - Willem II 2-3*
- MVV - FC Den Bosch 2-1
- Quick Boys - Almere City 3-0
- Rijsburgse Boys - Roda JC 3-1
- RKC - Vitesse 3-1
- Winterswijk - Heracles 0-1
*na verlenging
Dinsdag 29 oktober
- NEC - PEC 4-3*
- ADO Den Haag - Cambuur 1-4
- De Graafschap - TOP Oss 4-1
- De Treffers - Fortuna Sittard 1-4
- Excelsior - VVV 2-1
- IJsselmeervogels - Heerenveen 2-3
- Kolping Boys - FC Groningen 1-5
- Noordwijk - FC Dordrecht 2-1
- Rijnvogels - FC Eindhoven 0-7
- Sparta Nijkerk - Capelle 5-1
*na verlenging
Finale en recordhouders
De finale van het bekertoernooi is op 21 april 2025. Ajax is met twintig eindzeges recordhouder. Feyenoord volgt met veertien ‘dennenappels’, zoals de bijnaam van de trofee luidt. PSV won de KNVB-beker elf keer.
)