Druk op de ketel in San Siro: AC Milan dreigt kaartenhuis Feyenoord in te laten storten
i

Feyenoord wacht een zware Champions League-avond in Giuseppe Meazza (San Siro). © Getty Images

Druk op de ketel in San Siro: AC Milan dreigt kaartenhuis Feyenoord in te laten storten

Aron Kattenpoel Oude Heerink • 17:00, 17-02-2025 / Laatste Update: 17:15, 17-02-2025

Feyenoord staat voor de allerbelangrijkste wedstrijd van het seizoen. De Champions League-duels zijn de enige lichtpuntjes voor de Rotterdammers in een hopeloos jaar. Bij een uitschakeling tegen AC Milan in Italië heeft de Feyenoord-directie een groot probleem, want dan ligt er een groot gevaar op de loer. Er móét dus een resultaat geboekt worden tegen de Europese grootmacht van weleer.

De tweede seizoenshelft is nog maar net begonnen, maar het Eredivisie-seizoen van Feyenoord is nu al een fiasco. Het gat van slechts 3 punten met nummer drie FC Utrecht is te dichten, maar met de wisselvalligheid van de Rotterdammers wordt dat zelfs al een hels karwei. Het is een schande dat een topclub als Feyenoord blij moet zijn als ze derde worden in de Eredivisie. Bovendien blijkt nergens uit dat Feyenoord er beter op staat dan FC Twente en AZ, die op het vinkentouw zitten voor de plek die recht geeft op de voorronde van de Champions League.

Verloren seizoen

Het is simpelweg een verloren seizoen voor Feyenoord. De achterstand op koploper Ajax bedraagt 14 punten, terwijl ook PSV met een voorsprong van 12 punten ver voor Feyenoord ligt. In de helft van de wedstrijden zijn punten verloren gegaan en dat is onacceptabel voor een club uit de traditionele top drie. Bovendien zijn de Rotterdammers in de kwartfinale van de KNVB Beker uitgeschakeld, waardoor de binnenlandse prijzen buiten bereik zijn. Het is 18 februari, maar voor Feyenoord is het seizoen in Nederland al voorbij. En alleen met een Johan Cruijff Schaal kan Feyenoord niet thuiskomen.

Champions League moet het jaar redden

Alleen de Champions League geeft het seizoen wél kleur. Feyenoord verraste vriend en vijand door te winnen van Benfica (1-3), Bayern München (3-0) en AC Milan (1-0). Bovendien werd er knap een punt uit het vuur gesleept bij Manchester City (3-3), na een krankzinnige remontada. Dat zijn bijzonder knappe resultaten, maar het moet ook niet overdreven worden. Er werd namelijk ook verloren van Leverkusen (0-4), Salzburg (1-3) en Lille (6-1).

Feyenoord staat dan ook nog steeds maar in de tussenronde van het miljardenbal. Pas wanneer de kwartfinale (zoals PSV in 2006/2007) of de halve finale (zoals Ajax in 2018/2019) wordt bereikt, kan er gesproken worden van een wereldprestatie. Alleen dan zal men in Nederland over tien jaar spreken over het glorieuze Champions League-seizoen van Feyenoord. Niemand zal zich het nog heugen als Feyenoord er in de tussenronde uitvliegt.

Gevaar van uitschakeling tegen AC Milan

Feyenoord heeft een uitstekende uitgangspositie na de 1-0 overwinning thuis tegen AC Milan, maar er ligt ook een groot gevaar op de loer. Als de ploeg van interim-trainer Pascal Bosschaart wordt uitgeschakeld, is het seizoen namelijk écht verloren. Dan gaat de focus alleen op plek drie in de Eredivisie, waardoor er nóg meer druk op de schouders van de spelers en staf komt te liggen.

Natuurlijk kan het dan ook gaan lopen doordat ze meer rust hebben, maar het is niet ondenkbaar dat het elftal dan helemaal als een kaartenhuis in elkaar stort. Om het seizoen niet als nachtkaars uit te laten gaan, moet Feyenoord AC Milan uitschakelen.

Onrust in directie én zoektocht naar trainer

Buiten de lijnen heerst er ook aanzienlijke druk, aangezien de kritiek op RvC-lid Sjaak Troost en directeur Dennis te Kloese toeneemt. Een aanzienlijk deel van de supporters van de Rotterdammers wil dat beide heren zo snel mogelijk vertrekken en de druk zal niet afnemen als het seizoen medio februari al gespeeld is door uitschakeling in de beker, Europa én de zwakke prestaties in de Eredivisie.

Het duo is bovendien op zoek naar een geschikte opvolger voor de ontslagen Brian Priske. Er circuleert een lijst met mogelijke kandidaten, maar zij zullen vermoedelijk niet staan te springen om zich aan te sluiten bij een club die in zo'n chaotische situatie verkeert. Voor een nieuwe eindverantwoordelijke valt er dan ook weinig eer te behalen en daarom is het cruciaal dat Feyenoord wint. Uitschakeling tegen AC Milan kan namelijk leiden tot een grote nederlaag op verschillende fronten.