Volgens trainer Jürgen Klopp van Liverpool is het programma dat sommige clubs in de Premier League rond de feestdagen moeten afwerken bijna misdadig. "Sommige teams moeten in 48 uur twee wedstrijden spelen. Dat kan echt niet”, aldus de Duitser.
Liverpool speelt donderdag tegen nummer 2 Leicester City. De volgende wedstrijd van de koploper, die vorige week in Doha de wereldtitel veroverde, is zondag tegen Wolverhampton. Dat is nog enigszins te doen, maar bijvoorbeeld Manchester City heeft vrijdag (Wolverhampton) en zondag (Sheffield United) duels op het programma staan.
Check hierrr het voetbalprogramma voor Boxing Day en daarna.
Misdaad
"Bij ons zit er een dag meer tussen”, zegt Klopp. "Dat voelt als vakantie. Het is echter absoluut onverantwoord om clubs binnen 2 dagen weer te laten spelen. Spelen op de 26e én 28e is crimineel. Het gaat om de gezondheid van de spelers. Deze belasting is te groot. Elk jaar is het hetzelfde voor de trainer die erbij betrokken zijn."