PSV-speler Lucas Pérez heeft actieve tuberculose. Dat werd maandag bekend. Maar oud-voetballer René van der Gijp leek al een voorgevoel te hebben over een besmetting. Dat onthult zijn zoon Nicky.
In een podcast van FC Afkicken vertelt hij over de 'voorspellende gave' van zijn vader. "Je gaat niet geloven wat ik nu ga vertellen", begint hij. "Ik zat met mijn vader op de bank Spanje - Nederland te kijken en toen begon hij opeens over Thiago Silva."
25 maart 2025, 09:32
Er is weer een documentaire onderweg over het leven van Louis van Gaal. René van der Gijp mocht daar ook een rolletje in spelen, maar tot zijn eigen verbazing halen zijn teksten de definitieve versie niet. Maandagavond deed hij er bij Veronica Inside zijn plasje over.
Tuberculose
"Die heeft een hele rare carrière gehad", zou de tafelgast van Vandaag Inside hebben gezegd. "Die heeft tuberculose gehad en is toen bijna overleden."
Dat gebeurde toen de Braziliaan in 2005 bij Dinamo Moskou speelde. Hij moest door de ziekte zes maanden in het ziekenhuis verblijven. Artsen schatten de kans klein dat hij het zou overleven. Na zijn genezing wilde hij eigenlijk stoppen met voetballen, maar zijn moeder overtuigde hem om door te gaan.
25 maart 2025, 11:00
Noa Lang was afgelopen zondag de schlemiel bij het Nederlands elftal. De ingevallen aanvaller van PSV miste in de strafschoppenreeks een penalty, waarna Spanje wel raakte en won. Het zorgde voor een inspirerende tekst op Instagram van Lang.
De toen 21-jarige verdediger ging terug naar zijn jeugdclub in Brazilië: Fluminese. Daarna beleefde hij nog een glansrijke carrière bij AC Milan, Paris Saint-Germain en Chelsea. Vorig jaar keerde hij weer terug bij zijn oude liefde Fluminese.
Lucas Pérez
"En toen een paar dagen later kwam dit uit", vervolgt Nicky over de diagnose van Pérez. De 36-jarige Spanjaard heeft ook tbc. Tuberculose is een infectieziekte die wordt veroorzaakt door een bacterie en meestal de longen treft. Bij de actieve vorm kunnen de bacteriën via de lucht worden verspreid.
"Ik vond dat wel opvallend. Toeval bestaat soms niet", aldus Nicky.
25 maart 2025, 14:49
De KNVB denkt dat de topwedstrijd tussen PSV en Ajax van komende zondag gewoon doorgaat. Dat meldt de bond in een korte update aan het ANP. Bij PSV heeft een speler actieve tuberculose, maar volgens de KNVB is dat geen reden om het duel af te gelasten. Het gaat om de 36-jarige Spanjaard Lucas Pérez.
De besmetting van Pérez lijkt geen gevolgen te hebben voor PSV - Ajax zondag. Volgens de KNVB gaat dat duel gewoon door. PSV voert een bron- en contactonderzoek uit samen met de GGD Brabant-Zuidoost. Aan het einde van de week zijn naar verwachting de uitslagen bekend. Een woordvoerder van PSV benadrukte dinsdag dat er geen aanwijzingen zijn voor besmetting van mensen in de omgeving van de geïnfecteerde speler. De club controleert wel iedereen die dicht bij de speler in de buurt is geweest.
Alles over Eredivisie
Check hier het laatste nieuws over de Eredivisie, bekijk ook het aankomende programma, de stand en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.