Kimberley Bos gaat vrijdag dan eindelijk beginnen aan haar derde Olympische Winterspelen. Na een historische bronzen plak in Beijing hoopt de Gelderse dit jaar weer op eremetaal. Voormalig olympisch kampioene Amy Williams schat in gesprek met Sportnieuws.nl de kansen van Bos positief in.
"Kimberley Bos is absoluut een van de grote favorieten om een olympische medaille in de wacht te slepen", aldus Williams die in 2010 namens Groot-Brittannië de gouden plak bij het skeleton veroverde. "Bos is altijd erg consistent en wordt alsmaar beter en beter."
Williams schat de kansen van Bos hoog in, ondanks dat de twee nooit direct tegen elkaar in actie kwamen. Dat kwam vooral door de lange reis die de 32-jarige Edese moest afleggen om aan de top te komen. "Kimberley was net actief in de lagere regionen van het skeleton, toen ik richting mijn pensioen ging. Maar ze is absoluut één van de topfavorieten op een medaille."
Podiumplek
"Ik verwacht dat Bos minstens op het podium eindigt. Dat is als ze de race niet als winnaar afsluit", aldus een optimistische Williams, die tegenwoordig actief is als presentatrice bij Discovery+. "Ze heeft in ieder geval de kwaliteiten en skills om de gouden medaille binnen te halen."
Ervaring
De afgelopen jaren deed de Nederlandse al veel ervaring op. Dat kan een voordeel zijn tijdens de echte race. "Het zijn al haar derde Olympische Spelen en in Beijing won ze brons. Daarom verwacht ik dat er van zenuwen geen sprake zal zijn tijdens de race. En dat is goed als je op zulke hoge snelheid beslissingen moet nemen", zo stelt Williams.
Dit jaar heeft Bos alles op alles gezet om te pieken in Cortina d'Ampezzo. Door de noeste trainingsarbeid eindigde ze nog niet op het podium in de wereldbeker. De trainingen in Italië gingen tot nog toe verdienstelijk. Een toptijd was er nog niet, maar Bos vergaarde wel veel informatie over de baan. En dat is belangrijk. "Als ze die paar lastige bochten goed onder de knie krijgt, is er geen enkele reden waarom Kimberley geen medaille pakt", zo besluit Williams.
Bos heeft vrijdag om 16.00 uur in Cortina d'Ampezzo haar eerste run en daarna ook meteen de tweede run. Zaterdag volgen vanaf 18.00 uur de derde en vierde run. Daarna weten we of Bos opnieuw geschiedenis heeft geschreven.
Kijk de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina ook live via HBO Max en Eurosport.
Het laatste nieuws over Olympische Spelen in Milaan.
Check in bij Sportnieuws.nl Dromen van Goud, met olympisch kampioene Marianne Timmer.
Bekijk het volledige programma van de Winterspelen.
Check de schaatstijden van onder meer Jutta Leerdam, Joy Beune, Kjeld Nuis en Joep Wennemars.
Bekijk natuurlijk ook de medaillespiegel.
Wil je helemaal niets missen uit Milaan, download onze Sportnieuws.nl App.
)