Tennisster Coco Vandeweghe was er op het ITF-toernooi in Landsville helemaal klaar mee. De voormalig nummer 9 van de wereld maakte haar tegenstander Ekaterine Gorgodze helemaal gek door zich volledig passief te gedragen. Vandeweghe wilde onder meer niet opwarmen en klaagde over de hitte.
Vanwege de warme temperatuur in de Verenigde Staten werd de wedstrijd bij een 1-1 stand in sets even stilgelegd. Het was ruim boven de 35 graden en dus hadden de speelsters verkoeling nodig. Om de spieren bij de hervatting weer op te warmen, is een warming-up nodig en daar had de 29-jarige Vandeweghe geen zin in.
Niks doen
De even oude Gorgodze deed wel gewoon wat zij moest doen, maar begreep niks van de houding van Vandeweghe. Die laatste bleef demonstratief zitten en na een discussie met scheidsrechter Brian Early ging zij dan tóch de baan op. Veel deed Vandeweghe niet. Ze sloeg zonder kracht, wisselde qua forehands van hand en... het leek eigenlijk helemaal nergens op.
"Dit is ongelofelijk. Kijk dan toch. Ze wisselt gewoon van hand", zei de commentator. "Dit is puur theater. Zoiets heb ik nog nooit gezien. Coco denkt: 'als jij mij 5 minuten gaat laten opwarmen, dan heb je het goed fout. Ik ga niets doen, hoor. Ik ga helemaal niet bewegen'."
Regen
Uiteindelijk kon de 3e set alsnog van start gaan. Vandeweghe keek al snel tegen een 2-0 achterstand in games aan. Werd de partij uitgespeeld? Nee, kort na het begin van de 3e set begon het keihard te regenen en dus werd het verdere verloop van de wedstrijd uitgesteld. Zie hier:
Another talk between Brian Earley and Coco Vandeweghe... The supervisor also talking with Gorgodze pic.twitter.com/4fdK8tFc5m
— Luis (@lu_tenis) August 11, 2021
And inmediately, it starts raining cats and dogs 😂🤣😂🤣 This is wild pic.twitter.com/GlatFeEocf
— Luis (@lu_tenis) August 11, 2021