De naam Joel Kojo zal je niet veel zeggen, maar voor iedereen in Indonesië is de beste man een held geworden na donderdagavond. Zijn gelijkmaker tegen Oman zorgde ervoor dat Indonesië zich plaatste voor de achtste finales van de Azië Cup.
Indonesië plaatste zich nog nooit voor de knock-outfase van het toernooi, dus het land stond volledig op zijn kop donderdag. Kirgizië speelde gelijk tegen Oman door een zeer late gelijkmaker en dat zorgde ervoor dat Indonesië tóch door was. De doelpuntenmaker: Joel Kojo, of zoals hij in Indonesië nu door het leven gaat: Koning Kojo.
Indonesië
Indonesië was afhankelijk van puntverlies van Syrië, Palestina, Bahrein of Oman. Toen de eerste drie landen wonnen, leek het niet meer te gebeuren voor Indonesië, maar niets bleek minder waar. Bij de kersverse achtste finalist spelen vijf spelers uit Nederland: Justin Hubner (Wolverhampton Wanderers), Ivar Jenner (FC Utrecht), Rafael Struick (ADO Den Haag), Marc Klok (Persib Bandung) en Shayne Pattynama. Laatstgenoemde is sinds 2024 clubloos, zijn laatste club was het Noorse Viking.
De Indonesische ploeg kwam bij elkaar om naar de wedstrijd te kijken. Toen Kojo scoorde, werd er als volgt gereageerd:
)