Rookbommen in voetbalstadions zijn bepaald niet nieuw, maar de recente protestacties in Duitsland geven het fenomeen wel een heel nieuwe dimensie.
Zaterdagmiddag tijdens het duel tussen Hansa Rostock en Hamburger SV in de Tweede Bundesliga reden plots twee flinke afstand bestuurbare speelgoedauto's het veld op. Op het dak van de wagens waren rookbommen vastgemaakt en trokken ze een spoor in een van de strafschopgebieden.
De beveiliging was hier uiteraard niet van gediend en één van de stewards proberen de wagens van het veld te schoppen. Zo makkelijk bleek dat nog niet. Bekijk hieronder de beelden.
Waarom zijn de fans boos?
De Duitse fans zijn niet te spreken over plannnen van de Bundesliga’s. Investeringsmaatschappij DFL wil een miljard euro betalen in ruil voor ongeveer acht procent van de inkomsten uit de marketingrechten. De looptijd zal zo'n twintig jaar zijn. De supporters vrezen dat hiermee "het unieke karakter van het Duitse voetbal overboord wordt gegooid."
Voor zover bekend was het de eerste keer dat dit soort speelgoed werd ingezet om rookbommen op het veld te krijgen. Gisteren wisten de fans van 1. FC Köln de aandacht al wel op zich te vestigen door een aantal wat kleinere exemplaren op het veld te gooien. Bekijk die beelden hieronder.
De wedstrijd werd snel weer hervat en eindigde uiteindelijk in 2-2. Bij HSV had voormalig FC Groningen-middenvelder Ludovit Reis een basisplaats.
)