Sifan Hassan is de olympisch kampioene op de 5.000 en 10.000 meter. Dat zijn precies de 2 afstanden waarop ze in actie gaat komen bij de WK atletiek, die vrijdag in de VS beginnen.
In gesprek met de Volkskrant erkent ze dat ze na de Zomerspelen enkele maanden amper nog rende. Ze had er even geen behoefte meer aan.
Eugene
Toch wil ze graag deelnemen aan de WK atletiek in Eugene, Oregon; de thuisbasis van sponsor Nike. Ze heeft slechts 10 trainingsweken in de benen.
Dus: "Er moet iets magisch gebeuren om goud te winnen. Misschien is mijn vorm goed genoeg, maar dat ligt aan andere atleten. Als zij net zo hebben getraind als ik vorig jaar heb gedaan, zo hard, dan lopen ze net zo hard als ik toen."
Check hier het programma van de WK atletiek 2022 met Sifan Hassan, Femke Bol en alle andere Nederlanders
)