Femke Bol is haar outdoor atletiekseizoen spectaculair begonnen. Tijdens de Diamond League won ze overtuigend de 400 meter horden. Extra knap, vinden olympisch kampioenen Ellen Hoog en Naomi van As in de Sportnieuws.nl-podcast, omdat Bol dit seizoen een opvallende en technisch lastige verandering heeft doorgevoerd.
“We gaan het hebben over Femke Bol! Dat vind ik zo leuk. We hebben haar gemist”, zegt Van As enthousiast in de podcast. Bol liet het indoorseizoen bewust aan zich voorbijgaan om zich volledig op te laden en te richten op haar techniek.
25 mei 2025, 20:13
Femke Bol heeft op indrukwekkende wijze zichzelf gemeld voor het outdoorseizoen van 2025. De Nederlandse topatlete was een klasse apart in haar eerste 400 meter horden op de buitenbaan en liep een sensationele tijd in Marokko: 52,46 seconden.
Grote aanpassing
Hoog legt uit: “Ze heeft dus echt het roer omgegooid, puur voor haar techniek. Bij de start zet ze nu niet meer haar sterke been voor, maar juist haar minder goede. Daardoor krijgt ze tussen de 300 en 400 meter meer snelheid.”
24 mei 2025, 16:07
Femke Bol kijkt uit naar haar eerste outdoorwedstrijd van dit jaar, de 400 meter horden zondagavond in de Diamond League-wedstrijd van het Marokkaanse Rabat, waar de hordeloopster nog nooit eerder heeft gelopen.
Van As reageert: “Ze gaat dus nu met haar rechterbeen over de eerste hordes. Dat is totaal geen automatisme.” Hoog vult aan: “Dat lijkt me ongelofelijk moeilijk. Je bent jarenlang gewend om met één been over de hordes te gaan en dan ineens met je andere. Heel gedisciplineerd moet je daar op trainen."
De nieuwe aanpak werpt duidelijk zijn vruchten af. “Zondag liep ze de 400 meter horden tijdens de Diamond League en ze won met vlag en wimpel”, vertelt Hoog. “Echt ongelofelijk. Dat vind ik zó knap”, voegt Van As toe.
25 mei 2025, 21:09
Femke Bol heeft er zelf voor gezorgd dat ze een verdubbeling van het prijzengeld tegemoet kan zien. De Nederlandse topatlete begon zondagavond aan haar outdoorseizoen in het Marokkaanse Rabat en haar timing kon niet beter.
Strategische zet
De verandering is volgens het duo een strategische zet met het oog op Bol’s grote rivale Sydney McLaughlin-Levrone. “Bol heeft na de Olympische Spelen bewust even rust genomen”, legt Hoog uit. “Het was mentaal een pittige periode voor haar. Ze heeft echt de tijd genomen om haar hoofd leeg te maken en op deze technische details te trainen. Ze is terug. Mentaal opgeladen en met een hele nieuwe tactiek.”
25 mei 2025, 22:52
Femke Bol keerde in Rabat terug tijdens een internationale topwedstrijd en liet meteen haar klasse zien. Haar nieuwe trucje liep ze naar eigen zeggen 'perfect' op de 400 meter horden in de Diamond League, die ze met overtuiging won.
Van As waardeert die zelfkennis: “Ik vond het mooi dat ze zei dat die pauze niet noodgedwongen was. Ze zat niet in een diep dal, maar ze was het gewoon voor. Dat is echt knap dat je daar de rust voor hebt en de wijsheid. Ik kan me ook voorstellen dat je onrustig wordt, omdat je alles mist."
De bewondering reikt verder dan alleen haar prestaties. Ook Bol’s houding tegenover haar rivalen oogst lof. “Wat ik mooi vind”, zegt Van As, “is dat ze heel rustig blijft in de strijd met McLaughlin-Levrone. Ze vergelijkt zichzelf niet met haar en zegt dat ze het juist als compliment ziet als ze daarmee vergeleken wordt.”
24 mei 2025, 16:45
Topatlete Femke Bol loopt zondag haar eerste race van het seizoen. Ze doet mee aan de 400 meter horden tijdens de Diamond League-wedstrijd in Rabat. Bol heeft veel gemeen met Novak Djokovic, vindt haar trainer Emir Bekric.
Hoog besluit: “Wie weet, met deze nieuwe techniek, verslaat ze haar alsnog. Wij leggen daar natuurlijk wel de focus op. Femke bereidt zich nu in ieder geval voor op het WK in september.”
Beluister de podcast
Elke maandag bespreken tweevoudig olympisch kampioenen Ellen Hoog en Naomi van As in de Sportnieuws.nl-podcast de opvallendste momenten uit het sportweekend. In deze aflevering: de spannende hockeyfinales, het emotionele eerbetoon van Rafael Nadal bij Roland Garros en de indrukwekkende seizoensstart van Femke Bol in de Diamond League. Beluister via je favoriete podcastapp of hieronder: