PSV jaagt al weken op de vroegste landstitel ooit en zet die jacht zaterdagavond voort in Almelo. De koploper begon uitstekend met een razendsnelle voorsprong. PSV'er Ivan Perisic benutte de gegeven strafschop: 0-1. Enkele minuten later verdubbelde Ismael Saibari met een weergaloos afstandsschot: 0-2. Volg alle ontwikkelingen hier live.
Voor PSV gaat in Almelo de jacht op de vroegste landstitel ooit verder. De Eindhovenaren staan veertien punten boven naaste belager Feyenoord en stevenen af op het derde kampioenschap op rij. Voorlopig lijkt PSV definitief kampioen te kunnen worden op 11 april tegen Sparta. Voor Heracles is de situatie 180 graden anders. Voor de hekkensluiter wordt het nog een hels karwei om de rode lantaarn over te dragen. Het verschil tussen PSV en Heracles is liefst 45 punten.
Razendsnelle voorsprong voor PSV
Het verschil in kwaliteit werd al snel duidelijk in het Asito Stadion toen Sergino Dest keihard gevloerd werd. De Amerikaanse rechtsback was eerder bij de bal dan zijn directe tegenstander, waarna hij met een harde charge onderuit werd gehaald. Scheidsrechter Erwin Blank was resoluut in zijn besluit en gaf een strafschop aan PSV. Ivan Perisic wist wel raad met dat cadeautje en stuurde Heracles-goalie Remko Pasveer de verkeerde hoek in: 0-1.
Even later tilde Ismael Saibari de score naar 0-2 met pure individuele klasse. De Marokkaanse middenvelder pikte de bal ver van het Heracles-doel op, twijfelde geen seconde en haalde vernietigend uit. Zijn schot sloeg onhoudbaar in de kruising achter Pasveer.
Genoeg keuzes in de aanval
De ongenaakbare koploper kampt dit seizoen al met een volle ziekenboeg. Zo ontbreken Ruben van Bommel en Alassane Pléa al sinds de openingsfase van de competitie. Enkele weken geleden voegde ook Guus Til zich bij dat rijtje. De gelegenheidsspits was maandenlang de enige optie in de punt van de aanval, maar nu Myron Boadu en Ricardo Pepi weer fit zijn, is hij zelf geblesseerd geraakt. Naar verwachting staat hij nog geruime tijd aan de kant.
Salah-Eddine wéér niet fit
In de achterhoede moet Bosz het in ieder geval stellen zonder Anass Salah-Eddine. De Marokkaanse vleugelverdediger worstelt sinds zijn terugkeer van de Afrika Cup met zijn fitheid en viel tegen Newcastle United al vroeg geblesseerd uit. Sinds halverwege januari kwam hij alleen vorige week tegen SC Heerenveen in actie, toen hij een kwartier mocht invallen. Bosz benadrukt dat het 'geen ernstige blessure is', maar dat Salah-Eddine simpelweg rust nodig heeft.
Speler | Blessure | Uit de roulatie sinds |
Alassane Plea | Kraakbeen schade | 18 augustus 2025 |
Ruben van Bommel | Knieblessure | 22 september 2025 |
Nick Olij | Liesblessure | 6 februari 2026 |
Guus Til | Onbekende blessure | 17 februari 2026 |
Opstellingen Heracles en PSV
Opstelling Heracles: Pasveer; Wieckhoff, Te Wierik, Van Hoorenbeeck, Mesik; Zamburek, Hrustic, Bozinovski; Ahlstrand, Zeefuik, Ünüvar.
Opstelling PSV: Kovar; Dest, Schouten, Obispo, Mauro Junior; Wanner, Veerman, Saibari; Man, Boadu, Perisic.
Puntenverlies enkel tegen de kleintjes
PSV gaat dit seizoen hoogstwaarschijnlijk de landstitel binnen slepen, maar opmerkelijk genoeg werden vrijwel alle punten verspeeld tegen ploegen die strijden tegen degradatie. De ploeg van Peter Bosz verloor van FC Volendam en Telstar, terwijl er gelijk werd gespeeld tegen NAC Breda. PSV verspeelde in het restant van de competitie nog eenmaal punten, tegen Ajax.
🚨 Laatste nieuws en opmerkelijke zaken uit de Eredivisie.
⚽ Programma, uitslagen en stand in Eredivisie.
🎥 Sportnieuws.nl De Maaskantine, wekelijkse show met Robert Maaskant..
📱 Download onze Sportnieuws.nl App en stel jouw favoriete club in.
🔔 Volg ons via Google Discover, met direct jouw persoonlijke voorkeuren.
,fit(480:))