Richèl Hogenkamp heeft de 3e en laatste ronde van het kwalificatietoernooi van de Australian Open bereikt. De Nederlandse nummer 168 van de wereld had weinig moeite met de Australische Isabelle Wallace en won in 2 sets: 6-3 en 6-2.
Om het hoofdtoernooi te bereiken, moet Hogenkamp in de laatste kwalificatieronde 'nog ff' winnen van de Belgische Ysaline Bonaventure, de nummer 158 van de wereld.
Geen Schoofs
Bibiane Schoofs redde het niet. De 30-jarige Gelderse, 159ste op de wereldranglijst, moest in de tweede ronde van de kwalificaties buigen voor Natalia Vichliantseva uit Rusland: 0-6 3-6. Quirine Lemoine, Arantxa Rus, Lesley Kerkhove en Tallon Griekspoor werden al direct uitgeschakeld in Melbourne. Rus verloor in de eerste kwalificatieronde van Hogenkamp.
Het eerste grandslamtoernooi van 2019 begint maandag.