DELEN

Toptennisser gaf toestemming om testikel te laten verwijderen: 'Verloor bijna m'n bal'

17:30, 19-10-2024 / Laatste Update: 20:58, 19-10-2024
Toptennisser gaf toestemming om testikel te laten verwijderen: 'Verloor bijna m'n bal'
i

Andrey Rublev verloor bijna een testikel © Getty Images

17:30, 19-10-2024 / Laatste Update: 20:58, 19-10-2024

Andrey Rublev verloor bijna een van zijn ballen. En nee, het gaat hier niet om tennisballen. De Russische tennisser gaf zelfs toestemming aan zijn dokter om zijn testikel te verwijderen, mocht dat nodig zijn.

De nummer zeven van de wereld kan er nu om lachen. Nadat hij eerder dit jaar in de vierde ronde van de US Open uitgeschakeld werd, kreeg hij enorme pijn in een van zijn testikels. Hij vertrok snel naar het ziekenhuis om onderzocht te worden.

'Ik had veel geluk'

Tijdens de Stockholm Open - waar hij in de kwartfinale verloor van Stan Wawrinka - kwam voor het eerst terug op het incident. "Ik had veel geluk, want ze zeggen dat je maar vijf of zes uur hebt als het bloed daar niet meer stroomt. Dan moet het geamputeerd worden", vertelde de 26-jarige Rus. Wat Rublev precies verkeerde in zijn bal is nog steeds niet bekend.

Amputatie

De snelle reactie van Rublev blijkt zijn bal gered te hebben. "Ze hebben het meteen gecheckt en namen mij mee naar een noodkamer om mij direct te opereren. Hierdoor hebben ze alles op tijd kunnen fiksen en is alles goed gekomen." Maar voordat hij onder narcose werd gebracht, moest hij een document tekenen.

"Het laatste wat ik moest doen voordat ze me lieten slapen, was het tekenen van een document. Ik tekende het document waarin ik ze toestemming gaf om mijn bal te amputeren. Dat was het laatste dat ik zag voor de operatie." Maar gelukkig bleek dat dus niet nodig te zijn. "Ik weet niet hoe ik het op een slimme manier moet vertellen, maar ik kan het op een grappige manier doen. Ik verloor bijna mijn bal."

Tallon Griekspoor

Op hetzelfde toernooi in Stockholm is Tallon Griekspoor juist bezig met een goede reeks. De Nederlander staat zaterdagavond om 18.00 uur in de halve finale tegen de Bulgaar Gregor Dimitrov. In de kwartfinale was Griekspoor verrassend te sterk voor Casper Ruud, de nummer acht van de wereld.