UFC-kampioen pleit paar weken na verliezen van zijn titel schuldig voor rijden onder invloed

Yvo van Dorst • 17:17, 25-09-2023 / Laatste Update: 11:25, 06-08-2024
UFC-kampioen pleit paar weken na verliezen van zijn titel schuldig voor rijden onder invloed
Yvo van Dorst • 17:17, 25-09-2023 / Laatste Update: 11:25, 06-08-2024

September 2023 is nog niet echt de maand van UFC-vechter Israel Adesanya. Begin september verloor hij in een verrassende partij zijn middelgewichttitel aan Sean Strickland. Nu nog geen 3 weken later is Adesanya schuldig bevonden aan rijden onder invloed en riskeert hij een gevangenisstraf.

19 augustus werd Adesanya aangehouden, omdat hij bij een blaastest over de alcohol-limiet achter het stuur zat. De vechter kwam toen terug van een diner met vrienden in zijn woonplaats Auckland in Nieuw-Zeeland. Adesanya is maandag uiteindelijk schuldig bevonden bij de rechter en kan daardoor een maximale straf van 2000 euro boete en een gevangenisstraf van 3 maanden krijgen.

Excuses

Adesanya heeft het nieuws in een reactie toegegeven. 'Ik wil mijn excuses aanbieden aan de fans, mijn familie en mijn team. Ik heb de beslissing gemaakt om met alcohol op achter het stuur te stappen na het diner. Ik ben enorm teleurgesteld in mezelf en het was geen goede keuze. Dit gedrag is niet acceptabel.'