De finale van het WK voetbal volgend jaar in New York krijgt voor het eerst een halftime-show. Net zoals de Amerikaanse Super Bowl zal een groot muzikaal intermezzo plaatsvinden tijdens de rust.
DDat heeft FIFA-baas Gianni Infantino bevestigd op Instagram. Het WK 2026 wordt gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De finale is op 19 juli 2026.
"Ik kan bevestigen dat er tijdens de WK-finale in New York, New Jersey voor het eerst een halftime-show zal zijn, in samenwerking met (onderwijsorganisatie) Global Citizen", schreef Infantino op Instagram. Wie er precies zullen optreden is niet bekend, maar de FIFA-baas geeft toch al wat prijs.
Coldplay
De Britse band Coldplay is bij het initiatief betrokken. Zanger Chris Martin en bandmanager Phil Harvey zullen een aantal artiesten samenstellen die in de rust van 15 minuten een optreden verzorgen.
'Historisch moment'
"Het zal een historisch moment zijn voor de FIFA World Cup en de show zal het grootste sportevenement in de wereld evenaren."
Aan het WK doet volgend jaar een recordaantal van 48 teams mee. Het toernooi telt 104 wedstrijden in plaats van de 64 van eerder.
Super Bowl
Ieder jaar vindt in Amerika ook de Super Bowl plaats. Daarin wordt de kampioen van de NFL bepaald. Afgelopen editie ging het tussen Philadelphia Eagles en Kansas City Chiefs. Kendrick Lamar verzorgde de halftime-show, die vaak nog spraakmakender is dan de wedstrijd zelf.
Coldplay heeft ook al eens mogen optreden in de rust van de Super Bowl. Dat deed de band samen in 2016 met Beyoncé en Bruno Mars.
)