FC Barcelona heeft een ruime zege geboekt in de tweede speelronde van de Champions League Vrouwen. Er vielen maar liefst negen doelpunten, waarvan één op naam van Oranje Leeuwin Esmee Brugts.
De voetbalsters van Barcelona speelden in de tweede speelronde van de groepsfase van de Champions League tegen het Zweedse Hammarby IF. Het werd liefst 9-0 voor de thuisploeg. Invalster Esmee Brugts het achtste doelpunt voor haar rekening nam.
De titelverdediger uit Spanje had vorige week het eerste groepsduel uit bij Manchester City nog met 2-0 verloren. Ook toen was Oranje-international Brugts, die in 2023 PSV verruilde voor Barcelona, invalster. De 21-jarige aanvalster kwam ditmaal een kwartier voor tijd in het veld voor Aitana Bonmatí, in januari nog gekozen tot beste voetbalster van de wereld in 2023.
Arsenal versloeg in een andere groep het Noorse Valerenga Fotball met 4-1. Het was het eerste duel met voormalig Oranje-international Renée Slegers als interim-hoofdtrainer op de bank bij de Londense club. Slegers is de tijdelijke vervanger van de Zweed Jonas Eidevall die onverwacht zijn ontslag indiende bij de club waar Daphne van Domselaar de keepster is. Victoria Pelova, een andere Oranje-international, ontbrak nog vanwege een knieblessure.
Oranje Leeuwinnen
Brugts is ook opgeroepen voor het Nederlands elftal. De Oranje Leeuwinnen spelen volgende week twee oefenwedstrijden, tegen Indonesië en Denemarken.
Nederland speelt op vrijdag 25 oktober om 20.45 uur in De Vijverberg tegen Indonesië. Op 29 oktober is Denemarken de tegenstander. Die wedstrijd vind plaats om 18.00 uur in Esbjerg. Jonker is met zijn selectie in voorbereiding op het EK van volgend jaar in Zwitserland. De loting voor dat toernooi is op 16 december.