Real Madrid wees Barça-toptalent Pedri af: 'Ik moest met het B-team meetrainen'

Eimert Pruis • 17:52, 24-03-2022 / Laatste Update: 15:54, 06-08-2024
Real Madrid wees Barça-toptalent Pedri af: 'Ik moest met het B-team meetrainen'
Eimert Pruis • 17:52, 24-03-2022 / Laatste Update: 15:54, 06-08-2024

Pedri is de groeibriljant van FC Barcelona. Ondanks zijn 19 lentes is hij niet meer weg te denken uit de ploeg van coach Xavi en het nationale elftal van Spanje. Toch had het niet veel gescheeld of de technische middenvelder had gespeeld voor de grote rivaal Real Madrid. "Ik ben daar op proef geweest, maar ik moest met het B-team meetrainen."

Dat zei Pedri in de podcast El Partidazo de COPE. De jongeling speelde bijna 40 wedstrijden voor Las Palmas. Hij had daarvoor al op 16-jarige leeftijd de clubs voor het uitkiezen. Real Madrid zag hij wel zitten en hij kreeg een stage aangeboden. "Het was al snel duidelijk dat ze het niet zo in mij zagen zitten. De eerste paar dagen kon er niet getraind worden door sneeuw, maar later toen ik eindelijk met de ploeg wilde gaan trainen, werd mij verteld dat ik met het B-team mee moest trainen. Ik dacht dat ze een grap maakte."

Afwijzing Real Madrid helpt Pedri

Dat bleek niet zo te zijn. Pedri kreeg te horen dat hij verder moest zoeken voor een club op het hoogste niveau in Spanje. "Ze vertelden me dat ik het niveau niet had." De afwijzing hielp Pedri in zijn verdere carrière. "Het motiveerde mij om hard te gaan werken, zodat er iets anders komt in de toekomst."

Pedri speelt meer wedstrijden in 1 seizoen dan iedereen

Uiteindelijk betaalde Barcelona in de zomer van 2019 bijna 20 miljoen euro voor de jonge middenvelder. De toen 17-jarige speler maakte het seizoen nog af bij Las Palmas waar hij grote indruk maakte. Ronald Koeman haalde hem snel bij het 1e elftal en hij speelde meer wedstrijden dan wie dan ook het seizoen 2020-2021. Ook dit seizoen is de jongeling 1 van de uitblinkers van de ploeg van Xavi.