Het sterrenensemble van het koopgrage Chelsea draait dit jaar nog geen gelukkig Premier League-seizoen. The Blues staan teleurstellend 10e in de competitie en ook onder Graham Potter, die de eerder ontslagen manager Thomas Tuchel verving, wil het nog niet écht vlotten. Vrijdagavond komt de verrassend steady draaiende stadsgenoot Fulham op bezoek.
De aftrap op Stamford Bridge is om 21.00 uur. Fulham heeft weliswaar een competitieduel meer gespeeld dan The Blues, maar staan daarbij ook 2 punten voor (31 om 29) en staan keurig 7e.
Opvallend: het vorige competitieduel, op Craven Cottage van 12 januari, verliep nogal desastreus voor de steenrijke club. Goals van oud-speler Willian en Carlos Vinicius zorgden ervoor dat de gelijkmaker van Kalidou Koulibaly slechts goed was voor de statistieken. Tot overmaat van ramp kreeg de van Atlético Madrid gehuurde João Félix ook nog eens een directe rode kaart.
Duurste winteraankopen Chelsea
Los daarvan haalde Chelsea ook de voorbije transferwindow een karrenvracht aan spelers, met oud-PSV'er Noni Madueke (38 miljoen), Benoît Badiashile (ook 38 miljoen, AS Monaco) Mykhaylo Mudryk (foto, 100 miljoen betaald aan Shakhtar Donetsk) en Enzo Fernández (121 miljoen, Benfica) als allergrootste uitschieters.
Daartegenover stonden in de winterse window slechts het vertrek van middenvelder Jorginho naar Arsenal, en het uitlenen van Malo Gusto aan Olympique Lyon. Ook leek Hakim Ziyech op weg naar een andere wereldstad: lang leek Paris Saint-Germain zijn nieuwe tijdelijke werkgever te worden, maar die deal werd in de laatste uren voor het verstrijken van de deadline níet rondgemaakt.
Chelsea op tv
Slaagt het 'vernieuwde' Chelsea er op eigen veld wél in om Fulham te verslaan, en gaan de - nieuw gearriveerde - sterren shinen? Check de wedstrijd op Viaplay, schakel op tijd in!
Chelsea have signed 1️⃣8️⃣❗️players in the last two transfer windows 😲 pic.twitter.com/XP3O8YP8bt
— 433 (@433) February 2, 2023
)