Feest in Uruguay! Het land heeft zondag het WK voetbal voor spelers onder de 20 jaar gewonnen door in het Argentijnse La Plata Italië te verslaan (1-0) in de finale. Luciano Rodriguez (foto) maakte pas laat de enige treffer van de wedstrijd.
De speler van Liverpool FC Montevideo kopte zijn land in de 86e minuut naar de eindzege. Uruguay volgt Oekraïne op als titelhouder. Het door oorlog met Rusland getroffen land won dezelfde prijs in 2019.
Uruguay wint WK Onder 20
Het aanvallend onmachtige Italië had niets in te brengen tegen de Zuid-Amerikanen, die er op hun beurt ook geen fraaie wedstrijd van maakten. Het stugge Uruguay hield na Rodriguez' goal gemakkelijk stand.
Nederland kwalificeerde zich níet voor het toernooi, waar uiteindelijk 24 teams aan deelnamen. Eigenlijk zou Indonesië in 2021 het gastland zijn, maar door corona werd dat uitgesteld. Na de stadionramp van vorig jaar werd het toernooi Indonesië eind maart ontnomen.
Esposito-broers
Voor de Italiaanse Esposito-familie ging zondag 11 juni de boeken in als een rampdag. Als laatste verloor de 17-jarige Inter-aanvaller Francesco Pio Esposito de WK Onder 20-finale van de Uruguayanen.
Daarvoor ging de 20-jarige Sebastiano Esposito met Bari onderuit tegen Cagliari (0-1), waardoor Bari ook komend seizoen níet in de Serie A speelt. De laatste keer dat dat gebeurde, was 11 jaar geleden. Een gelijkspel bij Cagliari op Sardinië bleek genoeg maar mocht niet zo zijn.
Middenvelder Salvatore Esposito wil het liefst ook niet herinnerd worden aan afgelopen zondag. De 22-jarige Spezia-speler verloor met 3-1 van Hellas Verona. Hierdoor speelt Spezia, waar ook doelman Jeroen Zoet onder contract staat, volgend seizoen in de Serie B.
🤣 𝐒𝐞 𝐝𝐞𝐬𝐜𝐨𝐧𝐭𝐫𝐨𝐥𝐨́
El que es Campeón del Mundo hace las conferencias de prensa como quiere…#ElEquipoQueNosUne pic.twitter.com/cj43pLLrsj
— Selección Uruguaya (@Uruguay) June 12, 2023
)