Het Nederlands elftal is in het Dallas Stadium op een 1-0 voorsprong gekomen tegen Japan. Na een eerste helft waarin Oranje het initiatief had maar niet wist te scoren, brak aanvoerder Virgil van Dijk vlak na rust de ban. Volg hieronder de wedstrijd live.
Minuut 50 - 1-0 - Het stadion hier in Dallas ontploft! Virgil van Dijk zet Oranje met een geweldige kopbal op 1-0 tegen Japan. Ryan Gravenberch gaf de bal geweldig voor waarna Van Dijk vrij kon inkoppen.
Minuut 46 - Japan heeft afgetrapt voor de tweede helft hier in het Dallas Stadium. Oranje zal op zoek moeten gaan naar gaten in de goed georganiseerde Japanse defensie na de doelpuntloze eerste helft.
RUST - Het is rust in het Dallas Stadium. Oranje en Japan zijn nog altijd in evenwicht na een doelpuntloze eerste helft waarin Nederland het initiatief had. Donyell Malen kreeg twee grote kansen op de openingstreffer, maar de Japanse defensie hield stand. Ook Japan liet zich in de slotfase zien en zorgde voor de nodige dreiging richting het doel van Bart Verbruggen.
Minuut 44 - Een aantal gigantische kansen voor Japan op de 0-1. Nakamura kan na een voorzet vrij uithalen maar schiet net langs het doel van Bart Verbruggen. Daarna is het Ueda die opnieuw kan uithalen, maar de Feyenoord-spits schiet de bal in het zijnet.
Minuut 33 - Vanuit een corner is het opnieuw Donyell Malen die dicht bij een treffer is. De Oranje spits kan vrij koppen na een voorzet van Reinders. Maar opnieuw staat doelman Suzuki in de weg. Nederland voert de druk op bij Japan.
Minuut 23 - En dan is het tijd voor de inmiddels bekende 'hydration break'. Ronald Koeman roept zijn spelers bij zich om instructies te geven. Op de persconferentie voorafgaand aan de wedstrijd gaf de bondscoach al aan dat Oranje de drinkpauzes optimaal wil benutten.
Minuut 20 - Oranje neemt het initiatief weer over van Japan. Het spel speelt zich vooral af op de helft van de Japanners, terwijl de ploeg van Koeman op zoek gaat naar openingen in de compacte defensie.
Minuut 15 - Na een sterke openingsfase is het initiatief wat meer bij Japan komen te liggen. Oranje is sinds de grote kans van Malen niet meer gevaarlijk geweest, terwijl de Japanners steeds dreigender worden.
Minuut 10 - Met zo’n 10 minuten op de klok is de wedstrijd in balans. Oranje en Japan lijken elkaar af te tasten in de openingsfase na de grote kans van Donyell Malen op de 1-0.
Minuut 7 - Een vervelend moment voor Jan Paul van Hecke. De verdediger krijgt een trap in het gezicht na het wegwerken van de bal op de achterlijn, maar kan gelukkig gewoon verder.
Minuut 3 - Daar had Oranje op 1-0 kunnen komen. Donyell Malen draait zich knap vrij en kan uithalen. Maar de Japanse doelman Suzuki brengt knap redding.
Minuut 1 - Nederland heeft afgetrapt en we zijn begonnen hier in het Dallas Stadium!
Ronald Koeman voor de camera
Koeman gaf vlak voor de aftrap nog wat meer tekst en uitleg richting de eerste wedstrijd van Oranje op het WK. Zijn opmerkingen over de fitheid van Memphis een dag eerder op de persconferentie, was om Japan op het verkeerde been te zetten. "Soms maak je weleens een opmerking om anderen wel te laten twijfelen. Memphis is zo goed als 100% maar nog niet oké om te starten. Donyell moet ook het vertrouwen krijgen zodat hij het vanavond doet."
In aanloop naar het duel met Japan barstte de gekte los in Dallas. De inmiddels wereldberoemde Oranjemars zorgde in Dallas voor een waanzinnige sfeer. Die beelden bereikten ook de bondscoach, die erg blij is met de steun van de fans. "Ik zag ontzettend veel Oranje, dat is erg mooi. Dat speelt mee bij ons, dan krijg je er extra zin in. Bekijk hieronder de beelden.
De Nederlandse fans hebben veel vertrouwen in Oranje. Al verwachten zij tegen Japan ook de moeilijkste wedstrijd. Bekijk hieronder de voorspellingen van de Oranje-fans.
Bekende spits bij Japan
Aan de zijde van Japan staan bekende namen in de basis. Feyenoorder Ayase Ueda staat daar in de spits en ook Tsuyoshi Watanabe staat in de basis.
Suzuki; Taniguchi, Watanabe, Ito; Kubo, Doan, Maeda, Nakamura, Kamada, Sano; Ueda.
Nederland neemt Dallas over
Hoewel de wedstrijd pas zondag op de agenda staat, is een groot deel van het Oranjelegioen al in Dallas. Daar kleurden de straten oranje door de feestende massa uit Nederland. Zij maakten behoorlijk veel indruk:
Spitsendiscussie
De grote vraag is wie er gaat spelen tegen Japan in de spits. Donyell Malen kreeg in de voorbereiding de kans, omdat Memphis Depay niet helemaal wedstrijdfit was. Dat is volgens Koeman nu wel het geval. Volgens Robert Maaskant moet de bondscoach maar één ding doen:
De verdere invulling van de basisopstelling van het Nederlands elftal lijkt wel in te vullen. Tegen Oezbekistan gebruikte Koeman zijn beoogde basiself. Door het afhaken van Jurriën Timber staan de verdediging en het middenveld wel vast.
Primeur voor scheidsrechter
Het duel tussen Nederland en Japan staat onder leiding van scheidsrechter Ismail Elfath. De in Marokko geboren referee staat voor een primeur rond een wedstrijd van Oranje. Wat ook opvalt is zijn statistiek qua gegeven strafschoppen... De spelers zijn dus gewaarschuwd.
TV-gids Nederlands elftal tegen Japan
Of je nou in de kroeg, ergens op het plein of gewoon lekker thuis kijkt, via deze handige tv-gids hieronder weet je meteen waar en wanneer je moet klaarzitten voor Nederland - Japan.
Het laatste nieuws over het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
Check hier het speelschema, met programma, uitslagen en standen.
Hier vind je alles over Oranje, van nieuws, opmerkelijke verhalen tot statistieken.
Bekijk en beluister vanaf woensdag 10 juni dagelijks onze WK voetbalpodcast.
Wil je helemaal niets missen, download onze Sportnieuws.nl App.
Bekijk Sportnieuws.nl WK voetbalpodcast
In de nieuwe aflevering van de dagelijkse Sportnieuws.nl WK voetbalpodcast is er ruimte voor een debutant. Ralf Seuntjens voegt zich na een geweldige promotie met Lommel toe aan het team van de podcastploeg. De Oranjekoorts stijgt bij Robert Maaskant en consorten want Oranje speelt zondagavond tegen Japan. Ze bespreken de laatste zaken rondom Oranje en Seuntjens moet zijn frustratie over één selectielid kwijt.
Verder is er aandacht voor de prachtige goal van Ismael Saibari en geeft Ali Boussaboun zijn analse van Marokko tegen Brazilië. Dat en nog veel meer in de nieuwe aflevering van Sportnieuws.nl WK voetbalshow. Luister elke dag om 7.30 uur naar de laatste updates in jouw favoriete podcastapp of op YouTube.
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover)
)
)
)