Bekende vriendin voetballer Wesley Hoedt leeft in onzekerheid: 'Weet niet of ik volgende verjaardag haal'
i

Emma Heesters © Getty Images

Bekende vriendin voetballer Wesley Hoedt leeft in onzekerheid: 'Weet niet of ik volgende verjaardag haal'

20:31, 17-04-2025 / Laatste Update: 00:27, 18-04-2025

Zangeres Emma Heesters heeft in een openhartig interview voor het eerst gesproken over de moeilijke tijd die ze doormaakt. Sinds ze afgelopen jaar ernstig ziek werd, staat haar leven op zijn kop. Net als dat van haar vriend, voetballer Wesley Hoedt.

De zangeres doorstond een intensieve behandeling voor baarmoederhalskanker en leeft in onzekerheid. "Ik weet nog steeds niet of ik mijn volgende verjaardag haal", zegt ze in gesprek met het AD.

Ze kreeg de diagnose in oktober en bizarre dagen volgden. Heesters vertelt over vrijdag 18 oktober. Zij moest ’s avonds zingen in het Gelredome, terwijl Hoedt net een maand voor Al-Shahab in Saoedi-Arabië speelde en diezelfde avond moest voetballen tegen Cristiano Ronaldo. Maar precies op die dag moest ze ook bellen met de arts in het ziekenhuis om haar behandelplan te bepalen.

Nog niemand wist ervan. Dus moest Heesters tijdens zangrepetities door stiekem telefoontjes plegen. "Wesley, die zo vaak als de club het toeliet overkwam, luisterde mee en mijn moeder ook", aldus de 29-jarige. "Ergens was het ook fijn dat ik het nog niet verteld had, zo kon ik zelf ook doen alsof het niet waar was."

Afwachten

In november kwam ze met haar verhaal naar buiten en startte het behandeltraject. Ze onderging een operatie waarbij lymfeklieren werden verwijderd, zes keer chemo, 25 bestralingen en drie keer brachytherapie, oftewel inwendige bestraling. "De bestraling werkt nu nog steeds door, dus ik weet nog niet of ik beter word. Of in remissie ben, zoals ik officieel moet zeggen van de artsen.”

Ze gaat het zingen vanaf nu weer oppakken, terwijl ze de uitslagen afwacht. "Tot de zomer is het hopen. Ik ben zo vaak door doodsangst gegaan, ik wist niet of ik mijn volgende verjaardag haal, dat weet ik nog steeds niet. Wat als het straks niet goed zal zijn? Zodra die gedachte in me opkomt, dirigeer ik mezelf terug: positief zijn, Emma."