Kamminga in recordtijd naar finale op EK, ook Heemskerk lekker bezig

Kamminga in recordtijd naar finale op EK, ook Heemskerk lekker bezig

admin • 13:24, 05-12-2019 / Laatste Update: 20:48, 06-08-2024

Arno Kamminga en Femke Heemskerk zijn uitstekend bezig op het EK kortebaan. Op de 2e dag van het toernooi in Glasgow is er zelfs een Nederlands record gesneuveld!

Kamminga tikte in de series van de 200 meter schoolslag aan in een tijd van 2.02,41. Daarmee is hij 5 honderdsten sneller dan het oude record dat ook al op zijn naam stond. Kamminga was in zijn race zelfs bijna een hele seconde sneller dan de Zweed Erik Persson, die 2e werd. Met zijn tijd plaatste de zwemmer zich voor de finale van donderdagavond.

Femke Heemskerk

Op de 100 meter vrije slag bij de vrouwen heeft Femke Heemskerk de halve finales bereikt. In een tijd van 52,80 plaatste zij zich als 3e. Zij was daarmee langzamer dan de 2 Britse dames Freya Anderson en Anna Hopkin. Anderson zwom een tijd van 52.03.