Het seizoen van Femke Kok is er één die de Nederlandse topschaatsster niet snel zal vergeten. In de voorbereiding bleek ze het cmv-virus te hebben, een 'broertje' van Pfeiffer. Het kostte haar deelname aan de eerste World Cups. Maar sinds haar terugkeer is ze onverslaanbaar en won ze alle 500 meters waar ze aan meedeed in de wereldbeker. Daardoor pakte ze nog aardig wat prijzengeld.
Het virus had nog lang effect op het lichaam van de 24-jarige Kok. Ze kon alleen maar 500 meters rijden. De 1000 meter, die ze normaal gesproken ook aardig beheert, sloeg ze tijdens het wereldbekerseizoen helemaal over. Maar de vijf sprintafstanden die ze wél reed, won ze allemaal. Zo ging ze van ziek naar onverslaanbaar.
Eerste zege
De World Cups in Japan (Nagano) en China (Beijjing) miste ze helemaal. Pas bij de reis naar de andere kant van de wereld stond ze weer voor het eerst op het wereldbekerijs. In Calgary won ze in 37.01 haar eerste 500 meter. Die zege leverde haar niet alleen 60 punten voor het klassement op, maar ook 1500 dollar aan prijzengeld van de internationale schaatsunie ISU.
Prijzengeld door de helft
Bij de meeste World Cups werden de 500 meters twee keer gereden in één weekend. Maar in Calgary niet, waardoor één zege genoeg was voor het volle pond aan prijzengeld. In andere weekenden kregen de rijdsters op het podium per race maar de helft van het totale prijzengeld. Zoals in Milwaukee, waar ze met twee baanrecords twee keer de 500 meter won. Daar kreeg ze in totaal twee keer 750 dollar (en dus 1500 dollar in totaal) voor. Daarna sloeg ze de wereldbeker in Polen over om op de NK afstanden te staan.
Eindklassement
In het finaleweekend van de World Cup in Heerenveen herhaalde de topsprintster van Reggeborgh het kunstje. Ze won beide 500 meters en schaatste dus weer 1500 dollar bij elkaar. Dat bracht haar totaal op de afstanden op 4500 dollar. Maar daar bleef het niet bij, want op de slotdag kwam ze ook nog in de top-10 van het eindklassement. Die positie waardeert de ISU met nog eens 1500 dollar aan prijzengeld. Het is de laatste positie die recht geeft op een deel van de pot. De totale opbrengst van Kok is dus 6000 dollar (ruim 5500 euro).
WK afstanden
Kok had normaal gesproken ook de teamsprint gereden, maar dat liet haar lichaam nog niet toe. In het teamonderdeel was nog meer geld te verdienen, maar daar gingen andere Nederlandse schaatssters mee vandoor. Op de komende WK afstanden, het klapstuk van het schaatsseizoen, is verreweg het meeste prijzengeld te verdienen.
,fit(480:))