KNSB gaat met Italië 'gezamenlijke ambities verder ontwikkelen' richting Winterspelen 2026

19:07, 16-10-2024
KNSB gaat met Italië 'gezamenlijke ambities verder ontwikkelen' richting Winterspelen 2026
i

Nederland en Italië in het shorttrack. Getty Images.

19:07, 16-10-2024

De Nederlandse schaatsbond KNSB gaat samenwerken met de Italiaanse ijssportfederatie FISG. De organisaties hebben een overeenkomst getekend tot en met 2026. In dat jaar vinden de Olympische Spelen plaats in Italië.

De landen willen onder meer hun kennis en ervaring delen. Daarvoor worden topsporters en coaches ingezet. Daarnaast worden (gezamenlijke) trainingskampen voor langebaanschaatsen, shorttrack en kunstschaatsen gefaciliteerd.

"Nederland en Italië behoren al jaren tot de top van de wereld in het langebaanschaatsen en shorttrack", legde technisch directeur Remy de Wit uit via de KNSB. "Met de Olympische Spelen van 2026 in het vizier, zijn de Italianen voor met name de sporters en coaches van TeamNL de ideale sparringpartners. Daarnaast kunnen we op deze manier ook vaker de omstandigheden in Milaan gaan ervaren, dan alleen maar bij de test-events."

Ambities ontwikkelen

Andrea Gios, voorzitter van de FISG, ziet de samenwerking als een "toegevoegde waarde" voor beide landen. "Onze federaties behoren tot de internationale kopgroep bij het langebaanschaatsen en shorttrack. Dankzij dit gezamenlijke programma denken we elkaar nóg beter te kunnen maken en ook in de toekomst voorop te blijven schaatsen. Daarnaast hebben we elkaar ook gevonden in onze gezamenlijke ambities om het kunstschaatsen verder te ontwikkelen", aldus Gios.

De basis voor de overeenkomst werd afgelopen zomer gelegd tijdens het congres van de internationale schaatsunie ISU in Las Vegas. In eerste instantie is het de bedoeling dat de bonden met elkaar samenwerken richting de Olympische Spelen van Milaan-Cortina in 2026, maar de intentie is om daarna door te gaan.