Gabriel Jesus heeft geen goede herinneringen overgehouden aan zijn samenwerking met Pep Guardiola in zijn tijd bij Manchester City. Hij blikte terug op zijn tijd bij City én op het moment dat hij echt weg wilde, in een podcast met 61-voudig international Denilson.
Jesus had geen onbetwiste basisplaats bij City, maar er was 1 specifiek moment dat hem heel erg pijn deed. "Toen wij tegen Paris Saint-Germain speelde in de Champions League werd Oleksandr Zinchenko opgesteld als valse nummer 9, dat was bizar", blikte de Braziliaan terug. "Op de training de dag ervoor speelde hij daar helemaal niet. Ik speelde toen in de spits."
Linksback in de spits
Uiteindelijk bij de teambespreking voor de wedstrijd werd de opstelling bekend gemaakt en daar schrok de Arsenal-spits zich rot. "We zouden daarna gaan eten, maar ik heb geen hap genomen. Ik ben in tranen naar mijn kamer gegaan en mijn moeder gebeld. 'Ik wil hier weg', zei ik haar. Hij zette een linksback in de spits, ik werd echt gek." Zinchenko zou het ook erg lullig voor hem hebben gevonden, zei hij.
Scoren
Toch werd Jesus erin gebracht later in de wedstrijd en daar pakte hij zijn sportieve revanche door te scoren en een assist te leveren. "Ik deed vooraf niets bij de warming-up, ik voelde me heel slecht." Dit was voor hem een kantelpunt in zijn loopbaan bij City. "Die dag maakte ik de keuze dat ik dit niet meer wilde. Ik wilde vertrekken", blikte hij terug.
)