Gemengde gevoelens bij Poels na diskwalificatie Cobo

admin • 19:27, 13-06-2019 / Laatste Update: 22:29, 06-08-2024
Gemengde gevoelens bij Poels na diskwalificatie Cobo
admin • 19:27, 13-06-2019 / Laatste Update: 22:29, 06-08-2024

Wout Poels kreeg na de 5e rit van van de Dauphiné te horen dat hij winnaar is van een Vuelta-rit, omdat de resultaten van Juan José Cobo zijn geschrapt. ,,Heel vreemd om zo te winnen”, zegt hij tegen het AD.

Vanwege afwijkingen in het bloedpaspoort van Juan José Cobo heeft de UCI diens resultaten tussen 2009 en 2011 geschrapt. ,,Heel vreemd om zo te winnen”, zegt Poels, die 8 jaar geleden 48 seconden achter de oorspronkelijke winnaar eindigde.

Handen omhoog

,,Het is supergoed dat dopinggebruikers worden gepakt en dat de valsspelers ook nog na zo lange tijd eruit worden gevist. Maar ja, het is niet de manier waarop je wil winnen. Je wil natuurlijk winnen met de handen omhoog en daarna het podium op. Het doet mij nu niet meer zoveel. Het is niet zo dat ik denk: het was één van de mooiste sportmomenten van mijn carrière.”

Froome pakt Vuelta

De diskwalificatie van Cobo heeft meer gevolgen. Chris Froome wordt de winnaar van de Vuelta van 2011. Bradley Wiggins is de nieuwe nummer 2 en Bauke Mollema de nummer 3.