DELEN

Gian van Veen en Berry van Peer bijna klaar op Grand Slam of Darts na 2 nederlagen

Noah Hoogenboezem • 16:29, 12-11-2023 / Laatste Update: 11:08, 06-08-2024
Noah Hoogenboezem • 16:29, 12-11-2023 / Laatste Update: 11:08, 06-08-2024

Gian van Veen en Berry van Peer zijn al bijna uitgeschakeld op de Grand Slam of Darts. Beide Nederlandse darters verloren ook hun tweede groepswedstrijd. Nathan Rafferty uit Noord-Ierland was met 5-2 te sterk voor Van Veen en Van Peer verloor met 5-4 van Chris Dobey.

Van Veen had zaterdag tegen Ryan Searle na een 4-0-voorsprong met 5-4 verloren en dus moest hij winnen tegen Rafferty. De Nederlander begon deze keer zwak en stond al snel 2-0 achter. Hij vocht zich terug en kwam op gelijke hoogte, maar daarna pakte Rafferty 3 legs op rij.

Finishes

Van Peer had het zwaar tegen Dobey, maar wist door een paar mooie finishes in de buurt te blijven. Vooral de 110-finish in leg 6 was een bijzondere: de Nederlander gooide triple 19, triple 17 en dubbel 1. Dobey mocht de beslissende 9e leg beginnen en maakte daarin geen fout.

Exit

In de groep van Van Veen speelt Searle later op de zaterdag tegen Gerwyn Price. Als Price wint, ligt Van Veen uit het toernooi. Van Peer kan zijn spullen pakken als Josh Rock weet te winnen van Jonny Clayton.