DELEN

Troosteloze ontknoping voor winnende Nederlandse hockeysters in Pro League

22:20, 18-06-2025
Troosteloze ontknoping voor winnende Nederlandse hockeysters in Pro League
i

De Oranje hockeysters. © Pro Shots

22:20, 18-06-2025

Nederland heeft voor de vijfde keer in zes edities de Pro League gewonnen. Dat gebeurde voor de hockeysters op de meest troosteloze wijze: zonder zelf te spelen. Puntenverlies van de Argentijnse en Belgische hockeysters zorgden voor de eindzege.

België verloor met 1-0 van Spanje en Argentinië speelde met 2-2 gelijk tegen India. De Argentijnse hockeysters wonnen nog wel het extra punt van de shoot-outs maar kunnen nog maar maximaal 6 punten halen. De Belgische hockeysters kunnen nog 12 punten halen. Beide landen zouden dan in punten gelijk kunnen komen met Oranje, maar dan heeft Nederland door meer overwinningen alsnog de eindzege. Oranje speelt volgende week nog twee keer tegen België.

De Nederlandse hockeysters wonnen de Pro League, die sinds 2019 bestaat, vier keer eerder. Alleen in 2022 moesten ze de zege laten aan Argentinië.

Monsterscores in Pro League

De Pro League keerde na avonturen in Argentinië en India begin deze maand terug in Amstelveen, waar Oranje de nodige duels afwerkte. De ene overwinning was nog groter dan de andere. Zo versloeg Nederland Australië met 8-1 en 5-1 en waren ze met 3-2 te sterk voor Spanje. Maar het tweede duel met de Spanjaarden liep helemaal uit de klauwen, in positieve zin:

Afgelopen weekeinde stond een herhaling van de olympische finale uit 2024 op het programma: Nederland - China. Waar Oranje in Parijs pas na shoot-outs van de Chinezen goud won, wisten ze dit keer twee keer met 3-1 te winnen van de ploeg van oud-bondscoach Alyson Annan.