Waar de KNVB de beelden in het stadion wil gaan tonen, zijn die fragmenten in de Champions League vanavond al te zien. Bij discutabele momenten wordt het publiek in het stadion geïnformeerd. Al moeten we ons daar volgens scheidsrechter Bas Nijhuis (42) niet al te veel van voorstellen.
,,De toeschouwers krijgen alleen het beeld te zien bij een vastgestelde overtreding", zegt hij tegen het AD.
Van Boekel samen met Makkelie VAR
Vanavond leidt een Nederlands duo de wedstrijd tussen AS Roma en FC Porto. Danny Makkelie als scheidsrechter en Pol van Boekel als videoscheidsrechter. Saillant detail: zij waren in omgekeerde rollen VAR en scheidsrechter in de beladen wedstrijd tussen FC Utrecht en PSV (2-2) van afgelopen weekend. Toen sloeg arbiter Van Boekel een advies van videoscheids Makkelie in de wind.
Nijhuis ziet het juist als voordeel dat de twee weer samen in actie komen. ,,Als je vaker samenwerkt, raak je beter op elkaar ingespeeld. Ik zou daarom ook het liefst zien dat de UEFA vaste duo’s aanstelt. Dat leidt uiteindelijk tot minder fouten.’’