PFA Awards zijn uitgereikt! Erling Haaland speler van het jaar van de Premier League

PFA Awards zijn uitgereikt! Erling Haaland speler van het jaar van de Premier League

Rick Kraaijeveld • 00:33, 30-08-2023 / Laatste Update: 12:14, 06-08-2024

De PFA Awards zijn uitgereikt in Engeland. De prestigieuze prijzen worden uitgedeeld aan de beste speler van het jaar, het beste talent speler van het jaar en uiteindelijk wordt er een elftal gevormd. Erling Haaland en Bukayo Saka wonnen de eerste 2 prijzen. Bij de vrouwen wonnen Rachel Daly speelster van het jaar en talent van het jaar ging naar Lauren James. Ook won kersverse Ajacied Chuba Akpom de prijs speler van het jaar in het Championship.

Haaland is door de spelers uit de Premier League verkozen tot beste speler van het jaar. De Noor had een ongekend seizoen bij Manchester City waarmee hij de treble won. Hij scoorde 52 keer in 53 wedstrijden, waarvan 36 doelpunten in de Premier League in 35 wedstrijden.

Saka

Bukayo Saka is verkozen tot beste talent van het jaar. De jonge Engelsman neemt de prijs over van zijn landgenoot Phil Foden die de prijs 2 keer achter elkaar won. Arsenal had vorig jaar een goed seizoen, maar legde het aan het einde toch af tegen City, het aandeel van Saka was erg groot in het succes van Arsenal.

James

Ook gekozen tot talent van het jaar is het zusje van Reece James van Chelsea. Laurens James speelt ook bij Chelsea en was daar vorig jaar ontzettend belangrijk. De speelster van het jaar is Rachel Daly van Aston Villa.

PFA Team of the Year

Het volledige Team of the Year bij de Premier League is:

Keeper: Aaron Ramsdale (Arsenal)

Verdediging: John Stones (Manchester City), Ruben Dias (Manchester City), William Saliba (Arsenal), Kieran Trippier (Newcastle United)

Middenveld: Martin Odegaard (Arsenal), Kevin De Bruyne (Manchester City), Rodri (Manchester City), Bukayo Saka (Arsenal)

Aanval: Harry Kane (Tottenham Hotspur), Erling Haaland (Manchester City)