De World Cup in Hamar werd zondag afgesloten met de ploegenachtervolging, mass start, mixed relay en de tweede omloop van de 500 meter bij de mannen en vrouwen. De mannen zorgden er op de ploegenachtervolging voor dat Nederland verzekerd is van het maximum aantal startplekken op de Olympische Winterspelen in Milaan. Bij de massastart vielen Bente Kerkhoff en Marijke Groenewoud in de prijzen dankzij een goede samenwerking.
Eerst stond de ploegenachtervolging op het programma. Om 13.00 uur gingen de vrouwen in de A-groep van start. Bij Nederland kwam Kim Talsma, die debuteerde in de selectie, ten val tijdens de rit met Antoinette Rijpma-De Jong en Marijke Groenewoud. Zij kwamen tijdens de laatste rit in actie tegen Japan. De valpartij heeft geen desastreuze gevolgen voor Nederland, dat vierde staat in de World Cup.
Ploegenachtervolging vrouwen
Bij de mannen zorgden Chris Huizinga, Marcel Bosker en Beau Snellink voor opluchting met een derde plaats. Zij moesten binnen de top-6 van de World Cup blijven om het maximale aantal startplaatsen (negen) voor de Olympische Winterspelen te kunnen verzilveren. Met een een tijd van 3:43.04 lukte dat.
Ploegenachtervolging mannen
📱 Download nu de Sportnieuws.nl App, zo ben je altijd als eerste op de hoogte en mis je niets uit de sportwereld.
🔔 Volg ons via Google Discover, zo krijg je direct de verhalen naar jouw persoonlijke voorkeuren te zien.
Na de ploegenachtervolgingen was het de beurt aan de vrouwen op de 500 meter. Daar ontbraken toppers Jutta Leerdam en Femke Kok. Het lukte Dione Voskamp en Anna Boersma met een negende en veertiende plek niet om de Nederlandse eer hoog te houden.
Startlijst 500 meter vrouwen
Bij de mannen ontbrak Jenning de Boo, die bij de eerste 500 meter nog tweede werd achter Jordan Stolz. De Amerikaanse schaatssensatie werd eerste, maar zijn directe tegenstander Damian Żurek maakte het hem erg lastig en was slechts een honderdste langzamer. Sebas Diniz werd nipt vierde (34.49), zijn beste klassering ooit. Stefan Westenbroek werd tiende (34.74).
Startlijst 500 meter mannen
Bij de mass start vrouwen zorgden Marijke Groenewoud en Bente Kerkhoff door een goede onderlinge samenwerking voor Nederlands succes. Kerkhoff werd eerste nadat ze aan kop soleerde. Groenewoud werd tweede.
Startlijst mass start vrouwen
Bij de mannen kwamen Bart Hoolwerf en Jorrit Bergsma in actie voor Nederland. Zij vielen niet in de prijzen. Jordan Stolz was oppermachtig en gooide er met nog anderhalve ronde te gaan een versnelling uit alsof het niets was. Bergsma werd vierde en Hoolwerf vijftiende.
Startlijst mass start mannen
De World Cup in Hamar werd afgesloten met de mixed relay. Nederland komt niet in actie op dat onderdeel.
Startlijst mixed relay
Blijf via onze speciale schaatspagina altijd op de hoogte van het laatste nieuws. Check in bij Sportnieuws.nl Dromen van Goud, waar olympisch kampioene Marianne Timmer wekelijks haar mening geeft over de prestaties. Met onze schaatskalender weet je daarnaast altijd wanneer welke belangrijke wedstrijd is. Wil je helemaal niets missen uit de schaatswereld, download onze Sportnieuws.nl App.
)