Prijzengeld Europa League | Deze miljoenenbedragen verdienden Ajax, AZ en FC Twente tot nu toe
i

Ajax in de Europa League-loting / Getty Images

DELEN

Prijzengeld Europa League | Deze miljoenenbedragen verdienden Ajax, AZ en FC Twente tot nu toe

07:00, 13-02-2025 / Laatste Update: 11:44, 13-02-2025

De vernieuwde groepsfase van de Europa League kwam eind januari ten einde en dus maken Ajax, AZ en FC Twente zich op voor de knock-outfase. Dat doen ze met een goed gevulde portemonnee, want de drie Nederlandse club verdienden tot nu toe al flink wat miljoenen aan prijzengeld.

In het hoofdtoernooi is in het gunstigste geval 32,96 miljoen euro te verdienen. Daarvoor moet een club wel álle groepswedstrijden winnen en vervolgens ook de finale behalen en winnen. De finale staat op 21 mei 2025 op het programma, in het San Mamés van het Spaanse Athletic Club.

Ajax, AZ en FC Twente zijn allemaal al verzekerd van 4,31 miljoen euro, door het behalen van de groepsfase. Ajax pakte al 350.000 euro extra, door het overleven van de tweede en derde voorronde. De Amsterdammers kregen geen extra prijzengeld voor het winnen van de play-offs, omdat het al die dikke vier miljoen kreeg voor het behalen van de groepsfase. Die 'groepsfase' was vernieuwd en zag er hetzelfde uit als bij de Champions League.

Ronde

Prijzengeld

Behalen groepsfase

4,31 miljoen euro

Gewonnen wedstrijd in groepsfase

450.000 euro

Gelijkspel in de groepsfase

150.000 euro

Positie op de ranglijst na acht wedstrijden

Positie 1 t/m 8: 600.000 euro
Positie 9 t/m 16: 300.000 euro

Verdelen van 'aandelen' op de ranglijst
(Eén aandeel = 75.000 euro)

Nummer 1 krijgt 36 x 75.000 euro (2,7 miljoen euro), nummer 36 krijgt 1x 75.000 euro

Behalen van de knock-outfase

300.000 euro

Plaatsing voor de achtste finale

1,75 miljoen euro

Plaatsing voor kwartfinales

2,5 miljoen euro

Plaatsing voor halve finales

4,2 miljoen euro

Behalen van de finale

7 miljoen euro

Behalen én winnen van de finale

13 miljoen euro

Aandelen

De genoemde aandelen in de tabel verdienen nog wat extra uitleg. De nummer één krijgt 36 aandelen, waarvan één aandeel 75.000 euro waard is. De nummer twee krijgt 35 aandelen, de nummer drie krijgt er 34, tot de nummer 36 van de ranglijst, die één aandeel krijgt. Die aandelen kunnen overigens nog meer waard worden volgens de UEFA.

Prijzengeld Ajax

Ajax won vier keer en speelde één keer gelijk. Die vier wedstrijden leverden 1,95 miljoen euro op. Daar komt ook nog het prijzengeld vanuit de voorrondes (350.000 euro) en dat voor het behalen van de groepsfase (4,31 miljoen euro) bij.

Aangezien Ajax uiteindelijk als twaalfde eindigde had het recht op 25 aandelen ter waarde van 75.000 euro en daarmee verdient het dus ook nog eens 1,875 miljoen euro. Ook krijgt het nog een extraatje van 300.000 euro voor het bereiken van de tussenronde. In totaal mogen ze in Amsterdam dus voorlopig 8.785.000 euro bijschrijven. Daar kan in de knock-outfase dus nog prijzengeld bijkomen.

AZ en FC Twente

AZ sprokkelde een soortgelijk bedrag bij elkaar, na drie zeges en twee gelijke spelen. Die resultaten leverden 1,65 miljoen euro op en daar komt natuurlijk ook nog de standaard bonus voor het meedoen aan de groepsfase bij. AZ kreeg voor de negentiende plaats op de ranglijst ook nog een extraatje van 1,35 miljoen euro op. Met de bonus van drie ton voor het bereiken van de tussenronde staat de teller in Alkmaar dus op 7,61 miljoen euro.

FC Twente won twee keer en speelde ook nog eens vier keer gelijk, dat levert dus een bedrag op van 1,5 miljoen euro. Voor de 23ste plek op de eindrangschikking krijgen zij nog eens 1,05 miljoen euro. Met de bonussen voor het bereiken van de groepsfase en de tussenronde verdienden zij dus 7,16 miljoen euro. Maar Twente speelde ook in de voorronden van de Champions League en zou daar nog eens een slordige half miljoen euro hebben opgehaald.